FOTO Pixabay.com

Dá sa povedať, že Laszlo patrí medzi tých najväčších nešťastníkov na celom svete. Ak ste o tomto naozaj kurióznom príbehu ešte nepočuli, tak je najvyšší čas to napraviť, pretože dnes mohol patriť medzi zahojených milionárov.

Keby kedysi nezaplatil za obyčajné jedlo v hodnote pár desiatok dolárov neuveriteľných 10 000 bitcoinov, mohol mať dnes na účte približne 140 miliónov amerických dolárov. Zapísal sa však do histórie, a to tým, že zrealizoval vôbec prvý (zdokumentovaný) nákup, počas ktorého boli ako platidlo použité digitálne mince, konkrétne bitcoin.

Vyššie spomínanú sumu dal za dve pizze od Domino’s. Nie však priamo reštauračnému reťazcu, ale obyčajnému chlapíkovi s prezývkou jercos. A aby svoj úspech aj patrične oslávil, o všetko sa ešte na záver podelil s kamošmi na fóre. Treba ale podotknúť, že hodnota jedného bitcoinu bola v tej dobe na neporovnateľne nižšej úrovni, ako je dnes. Keby je reč o konkrétnom čísle, hovoríme o smiešnych 40 dolároch.

Pokiaľ niekoho zaujíma, odkiaľ mal softvérový vývojár Laszlo Hanyecz také množstvo digitálneho platidla, tak patrí medzi tých, ktorí priložili ruku k majstrovskému dielu – pracoval totiž na zdrojovom kóde samotného Bitcoinu.

Prvý nákup tovaru za bitcoiny