ios

Až 22 miliárd dolárov: Samsung môže na novom iPhone rozprávkovo zarobiť

Kalifornský gigant si údajne plánuje objednať okolo 200 miliónov OLED panelov. Všetky hodlá použiť v budúcoročnej generácii iOS smartfónu.

Kalifornský gigant si údajne plánuje objednať okolo 200 miliónov OLED panelov. Všetky hodlá použiť v budúcoročnej generácii iOS smartfónu. Ak obchod medzi sebou predsa len uzavrú, juhokórejský gigant si tak prilepší o niekoľko miliárd.

S touto špekuláciou vyrukoval ostrieľaný kórejský web The Investor, pričom ten sa, samozrejme, odvoláva na bližšie neidentifikované zdroje priamo z priemyselného prostredia, čiže s najväčšou pravdepodobnosťou niekto z dodávateľského reťazca. Samsung by v takom prípade podľa odborného odhadu analytikov z IHS zarobil až okolo 22 miliárd amerických dolárov.

Celkom slušný profit má ale aj z tohtoročnej desiatky, pretože predstavuje jediného dodávateľa OLED displejov pre spoločnosť Apple. Nikto iný zrejme nespĺňal tak vysoké požiadavky a tak vysoké štandardy kvality. A ak nenastane žiadna veľká zmena, situácia nebude iná ani počas nadchádzajúceho roka 2018.

Objem dodávok však výrazne stúpne, pretože pôjde až o 4x viac zobrazovacích panelov, ako jej Samsung dodal v roku 2017. Budúcoročné iPhony by totiž mali OLED ponúknuť už všetky, nie iba jeden z troch.

TIP REDAKCIE
Nový kráľ cenovo dostupných smartfónov? Redmi Note 11 bude oficiálne predstavený 28. októbra
Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať