5K, 21:9 aj HDR: LG predstavilo ultra širokouhlý monitor, po akom túži nejeden profík

Juhokórejský výrobca spotrebnej elektroniky prinesie na pulty obchodov dva nové zobrazovacie kúsky.

Juhokórejský výrobca spotrebnej elektroniky prinesie na pulty obchodov viacero nových zobrazovacích kúskov. Ten najzaujímavejší je ale bez akýchkoľvek pochýb 5K monitor s pomerom strán 21:9, ktorý obohatí digitálny obsah o široký dynamický rozsah.

Všetky novinky chce spoločnosť LG ukázať návštevníkom nadchádzajúceho podujatia CES 2018, kde už tradične dorazí množstvo iných gigantov z technologickej sféry. Cena a ani dostupnosť nie sú teda momentálne ešte stále známe. Viac sa dozvieme začiatkom budúceho roka.

Čo všetko teda možno očakávať?

Slabší kúsok reprezentuje model s dosť chaotickým názvom 32UK950, 32-palcovou uhlopriečkou, “Nano IPS“, moderným HDR (600) štandardom, čo znamená pestré farby aj pestrú paletu svetla, alebo 98-percentným pokrytím farebného štandardu P3. Rovnako sa v technických špecifikáciách spomínajú porty Thunderbolt 3, 4K rozlíšenie či pomer strán 16:9.

Beštia od LG

Ak tieto čísla niekomu náročnejšiemu nič nehovoria, s modelom LG 32UK950 potom nastane trošku odlišná situácia, pretože ide o celkom slušnú beštiu s 5K obrazom alebo pomerom strán 21:9, čiže s rozlíšením 5 120 x 2 160 pixelov, píše The Verge. Aj samotná uhlopriečka v tomto prípade mierne porástla, dosahuje totiž 34 palcov.

TIP REDAKCIE
MediaTek, ARM a Tencent chystajú niečo veľké: Ray-tracing v smartfónoch je blízko!
Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať