SpaceX v roku 2002 a v 2017: Fotka, kde tancuje mladý Elon Musk, baví celý internet

Na komunitnom webe Reddit sa objavil záber, kde je zachytený skromný personál vesmírnej spoločnosti ešte v dobe, kedy začínala.

Na komunitnom webe Reddit sa objavil záber, kde je zachytený skromný personál vesmírnej spoločnosti ešte v dobe, kedy začínala. Dnes však finišuje montáž obrovskej nosnej rakety, ktorá nás už onedlho zoberie nielen na povrch Marsu. 

Toto dobrodružstvo trvalo SpaceX niečo okolo 15 rokov, pretože fotografia s tancujúcim vizionárom a jej šéfom Elonom Muskom pochádza až z roku 2002. A aby bolo vidieť ten kontrast, hneď poď ňou nájdeme len včera odhalený Falcon Heavy. Možno ho mnohí označujú za blázna, no ten chlapík vie spraviť z nemožného možné. Teda aspoň to tak doteraz vyzeralo.

Raketa Falcon Heavy pozostáva z troch menších nosných rakiet Falcon 9, s ktorými v týchto dňoch spoločnosť SpaceX vynáša satelity na obežnú dráhu Zeme alebo zásobuje astronautov na Medzinárodnej vesmírnej stanici. Jej úlohou bude dopraviť prvých ľudí do iných kútov našej slnečnej sústavy. Začne sa však najskôr Marsom, možno Mesiacom, pretože prezident USA nariadil NASA aj túto destináciu, kde môže vďaka tomu vzniknúť prvá ľudská základňa.

TIP REDAKCIE
Huawei Nova 9 prichádza na Slovensko so 66 W nabíjaním a 120 Hz OLED displejom
Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať