Pripravte si mozgové závity: Puzzle hit Fez prichádza do App Store!

Kanadské vývojárske štúdio Polytron sprístupnilo jeho legendárny titul už aj pre mobilné zariadenia.

Kanadské vývojárske štúdio Polytron sprístupnilo jeho legendárny titul už aj pre mobilné zariadenia. Zatiaľ však iba pre tie, ktoré poháňa operačný systém iOS, a to s pomerne vysokou cenovkou. 

Ako informuje web Polygon, už od prvej polovice roka avizovanú hru Fez nájdete v App Store za necelých 5 eur. Ide o netradičný puzzle hit z iných platforiem, kde nechýbajú ako herné konzoly Xbox alebo PlayStation od Sony, tak ani osobné počítač s Windowsom, macOS či takým Linuxom. Ovládanie hlavnej postavičky prebieha prostredníctvom virtuálnych tlačidiel a orientáciu obrazovku zase otáčajú takzvané swipnutia nášho prsta po displeji.

Zástupcovia Polytronu prezradili Polygonu, že aktívny vývoj iOS portu započal počas BlitWorks ešte v apríli, kedy uzrela svetlo sveta upútavka. Povedali, že port a optimalizácia pre čo najviac zariadení vyžadovali osem-mesačnú časovú os.

TIP REDAKCIE
Apple AirPods 3 lákajú na priestorový zvuk a lepšiu výdrž, ANC však chýba

iPhone aj iPad

Aby ste si novinku Fez Pocket Edition mohli nainštalovať, potrebujete iOS vo verzii 8.0 a vyššej, pričom ju rozbehnete na iPhone, aj na iPade. A ak niekoho zaujíma dostupnosť pre Android, tak vývojári zatiaľ nič podobné neplánujú.

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať