Srdcervúci príbeh: Tesla spravila výnimku, umierajúci zákazník dostal Model 3 predčasne

Zostáva mu už iba pár mesiacov, preto dostal svoj kúsok trošku skôr. Elektromobil si teraz nevie so svojou ženou vynachváliť.

Produkcia dostupného elektromobilu naberá na obrátkach. Už sa z neho môžu tešiť aj tí zákazníci, ktorí nepracujú pre žiadnu zo spoločností Elona Muska. A to vrátane staršieho muža s rakovinou vo veľmi pokročilom štádiu. 

Aby to však do jeho odchodu stihol, Tesle nezostávalo nič iné, ako spraviť menšiu výnimku. Jeho Model 3 preto dostal podstatne skôr. Odovzdal mu ho navyše sám šéf obchodu a služieb, Jon McNeil, pričom ten nezabudol ani na krátke školenie, počas čoho nadšenému zákazníkovi vysvetlil základnú funkcionalitu štvorkolesového hi-tech produktu.

Celý príbeh odštartoval príspevok na fóre automobilky Tesla, kde na rovinu povedal, ako sa veci majú, a že či by sa s tým nedalo niečo robiť. Odpoveď, akú očakával, ale spočiatku neprichádzala.

No, rád by som videl novembrového dodávky! Mám rakovinu vo 4. fáze a bolo mi povedané, že mi zostávajú 3 – 4 mesiace života. Poslednou vecou na mojom zozname prianí je váš Model 3, preto by som si ho chcel aspoň na pár dní vyskúšať. Pýtam sa teda, existuje nejaká flexibilita v poradovníku?

TIP REDAKCIE
Apple AirPods 3 lákajú na priestorový zvuk a lepšiu výdrž, ANC však chýba

Nenechali ho čakať

Aj keď nikto z kompetentných nereagoval, spravil tak iný člen fóra, ktorý umierajúcemu mužovi ponúkol jazdu. Ten, samozrejme, ponuku prijal a hneď po tom, čo ju mal za sebou, dostal pozvánku na konfiguráciu svojho kúsku. Nešlo však o žiadnu náhodu, ale úmyselnú prácu majiteľa Tesly, na ktorej sa predtým vozil.

Bonnie navštívila Teslu, aby zistila, či je tu nejaká šanca, že si dodávku bude môcť prevziať trošku skôr. Stalo sa tak 26. novembra, 5 dní po tom, čo Tesla odoslala regulárnym držiteľom rezervácií prvú várku pozvánok na konfiguráciu Modelu 3,píše Electrek.

Total
17
Zdieľaní
Total
17
Zdieľať