Spoločnosť Apple označila vôbec po prvý krát vo svojej histórii svoj nový produkt rímskou číslicou. Na mysli máme samozrejme revolučný iPhone X, teda iPhone „desať“. X v názve nie je písmenom, ale rímskou číslicou.

Smartfón iPhone X bol predstavený 12. septembra a predstavitelia spoločnosti na pódiu udalosti aj prezentovali nový TOP model ako iPhone desať“. Nepomohlo. Väčšina užívateľov aj tak nový iPhone X nazýva ako iPhone iks“.

Na tento fakt poukázalo hneď niekoľko popredných technologických blogerov a recenzentov, medzi ktorými sa nachádzal aj populárny Youtuber Marques Brownlee‏.

iphone x
iPhone X – teda iPhone „desať“

Rímska číslica X v názve odkazuje na desiate výročie produkcie smartfónov iPhone. Pokiaľ sa dané označovanie zaužíva, čo sa asi aj udeje, Apple s tým neurobí nič. Problém? Ani nie. Či už sa budete s niekým rozprávať o iPhone iks“ alebo iPhone desať“, každý z vás bude vedieť, o akom zariadení je reč.

Skôr vás budú opravovať prísni fanúšikovia značky a zamestnanci obchodov s produktami spoločnosti Apple.

Rímske čísla sa hojne používali ešte v predminulom storočí. V súčasnosti ich je vidieť iba zriedka, ak vôbec. Teda ak zabudneme na ciferníky nástenných hodín. Za zlým označovaním tak stojí obyčajná ľudská prirodzenosť. Vidím X, čítam iks“.

Pridať komentár

Email je už registrovaný na stránke. Použite prosím Prihlasovací formulár alebo vložte iný.

Zadali ste nesprávne používateľské meno alebo heslo

Sorry that something went wrong, repeat again!

1komentár

od najnovších
od najlepších od najnovších od najstarších
1
Skorumpované Preteky

iks, ypsylon, end.