Smartfón iPhone X má problém s identitou. Ľudia nevedia, ako sa v skutočnosti volá

1

Spoločnosť Apple označila vôbec po prvý krát vo svojej histórii svoj nový produkt rímskou číslicou. Na mysli máme samozrejme revolučný iPhone X, teda iPhone „desať“. X v názve nie je písmenom, ale rímskou číslicou.

Smartfón iPhone X bol predstavený 12. septembra a predstavitelia spoločnosti na pódiu udalosti aj prezentovali nový TOP model ako iPhone desať“. Nepomohlo. Väčšina užívateľov aj tak nový iPhone X nazýva ako iPhone iks“.

Na tento fakt poukázalo hneď niekoľko popredných technologických blogerov a recenzentov, medzi ktorými sa nachádzal aj populárny Youtuber Marques Brownlee‏.

iphone x
iPhone X – teda iPhone „desať“

Rímska číslica X v názve odkazuje na desiate výročie produkcie smartfónov iPhone. Pokiaľ sa dané označovanie zaužíva, čo sa asi aj udeje, Apple s tým neurobí nič. Problém? Ani nie. Či už sa budete s niekým rozprávať o iPhone iks“ alebo iPhone desať“, každý z vás bude vedieť, o akom zariadení je reč.

Skôr vás budú opravovať prísni fanúšikovia značky a zamestnanci obchodov s produktami spoločnosti Apple.

Rímske čísla sa hojne používali ešte v predminulom storočí. V súčasnosti ich je vidieť iba zriedka, ak vôbec. Teda ak zabudneme na ciferníky nástenných hodín. Za zlým označovaním tak stojí obyčajná ľudská prirodzenosť. Vidím X, čítam iks“.