Tesla má opäť problémy vo výrobe: Nestíha vyrábať Model 3

0
elon musk
Elon Musk počas tlačovej konferencie

Spoločnosť Tesla zverejnila v priebehu tohto pondelka tlačovú správu, v ktorej podrobne opisuje priebeh výroby a dodávky svojich elektromobilov. Z tlačového vyhlásenia vyplýva, že sa Tesle nedarí udržať plánované tempo výroby. 

Report pokrýva obdobie tretieho štvrťroka 2017, čiže od júla do septembra. V tomto období sa automobilke Tesla podarilo vyrobiť 260 elektromobilov Tesla Model 3, čo je veľmi málo.

Šéf automobilky Elon Musk skôr uviedol, že plánujú vyrobiť v treťom štvrťroku 2017 1500 elektromobilov Tesla Model 3. Elon Musk rád prezentuje často šibeničné produkčné termíny, nad ktorými by nejeden bežný priemyselný inžinier zakrútil hlavou.

Tesla Model 3
Tesla Model 3

Nesplnenie produkčného cieľa tak nie je veľmi prekvapivé. Tesla časový sklz argumentuje problémami vo výrobe. Už počas oficiálneho predstavenia elektromobilu Tesla Model 3 Elon Musk prízvukoval, že ich čaká takzvané výrobné peklo.

Tesla ale zdôrazňuje, že problémy vo výrobe nie sú zásadné. Je presvedčená, že menšie komplikácie vo výrobe budú odstránené v krátkom časovom horizonte. Elon Musk chcel do konca decembra zvýšiť produkciu elektromobilov Tesla Model 3 na 20 000 kusov mesačne. Na margo aktuálnych správ to vyzerá, že sa mu to nemusí podariť.

Úspešné predaje

Tretí štvrťrok ale bol pre automobilku Tesla vo všeobecnosti úspešný. Skvelé predaje zaznamenal Model S a aj Model X. V prvom prípade Tesla zákazníkom doručila 14065 vozidiel a prémiové SUV si zadovážilo 11865 zákazníkov.

Spoločnosť Tesla očakáva, že v tomto roku dodá zákazníkom celkovo 100 000 elektromobilov Model S a Model X, čo by znamenalo, že oproti minulému roku 2016 by stúpli predaje o 31 percent. Pevne veríme, že sa ambiciózne plánovanie stretne s realitou.