Apple do nového iPhone X zabudoval funkciu, ktorá poriadne rozčerila smartfónové vody. Ide samozrejme o nový FaceID, biometrické overenie majiteľa smartfónu, ktoré funguje na základe skenovania tváre.

Teraz to vyzerá tak, že výrobcom Android smartfónov sa to zapáčilo viac, než snímač odtlačkov prstov uložený priamo v displeji.

Je v tom však jeden háčik. Podľa analytikov vraj môže vývoj podobnej technológie, s akou Apple prišiel už tento rok, ostatným výrobcom trvať aj 3 roky. Medzi tieto spoločnosti analytici zahrnuli aj Samsung. O TrueDepth senzor, ktorým disponuje Apple iPhone X sa podľa analytika Ming-Chi Kuo zaujímajú mnohé firmy vyrábajúce najvybavenejšie Android smartfóny.

Face ID

Záujem je minimálne 3-násobný

Podľa Kua sa mal záujem o 3D technológiu schopnú rozoznať tvár len za posledný mesiac zvýšiť minimálne trojnásobne. Ísť má až o taký záujem, že snímač odtlačkov prstov ukrytý v displeji nakoniec vôbec nemusí prísť, resp. sa z neho nemusí stať až taký hit, ako sa prvotne očakávalo.

Inými slovami, všetci chcú technológiu, ktorú predstavil Apple, no nikto momentálne netuší, ako ju vyrobiť. Až na Apple.