Apple do nového iPhone X zabudoval funkciu, ktorá poriadne rozčerila smartfónové vody. Ide samozrejme o nový FaceID, biometrické overenie majiteľa smartfónu, ktoré funguje na základe skenovania tváre.

Teraz to vyzerá tak, že výrobcom Android smartfónov sa to zapáčilo viac, než snímač odtlačkov prstov uložený priamo v displeji.

Je v tom však jeden háčik. Podľa analytikov vraj môže vývoj podobnej technológie, s akou Apple prišiel už tento rok, ostatným výrobcom trvať aj 3 roky. Medzi tieto spoločnosti analytici zahrnuli aj Samsung. O TrueDepth senzor, ktorým disponuje Apple iPhone X sa podľa analytika Ming-Chi Kuo zaujímajú mnohé firmy vyrábajúce najvybavenejšie Android smartfóny.

Face ID

Záujem je minimálne 3-násobný

Podľa Kua sa mal záujem o 3D technológiu schopnú rozoznať tvár len za posledný mesiac zvýšiť minimálne trojnásobne. Ísť má až o taký záujem, že snímač odtlačkov prstov ukrytý v displeji nakoniec vôbec nemusí prísť, resp. sa z neho nemusí stať až taký hit, ako sa prvotne očakávalo.

Inými slovami, všetci chcú technológiu, ktorú predstavil Apple, no nikto momentálne netuší, ako ju vyrobiť. Až na Apple.

Pridať komentár

Email je už registrovaný na stránke. Použite prosím Prihlasovací formulár alebo vložte iný.

Zadali ste nesprávne používateľské meno alebo heslo

Sorry that something went wrong, repeat again!

2pripomienky

od najnovších
od najlepších od najnovších od najstarších
1

Som zvedavy ako sa im to bude pacit ked zistia aku to bude mat pouzivatelnost medzi pouzivatelmi. (To este nevie nik, necham sa prekvapit aj ked si ja osobne myslim, ze to bude pouzivat minimum ludi)

2

Ako slepý povedal, uvidíme 🙂