Námorníci ostali v poriadnom šoku: Z mora vytiahli dvojhlavé mláďa sviňuchy

Tá príroda si z nás niekedy už naozaj robí srandu. Presne toto si musela pomyslieť skupinka rybárov, ktorým sa “podarilo” do svojich sietí chytiť neprirodzený úkaz – sieť obsahovala telo mláďatka sviňuchy, ktoré sa na nich pozeralo všetkými štyrmi očami..

Príroda si z nás niekedy už naozaj robí srandu. Presne toto si musela pomyslieť skupinka rybárov, ktorým sa “podarilo” do svojich sietí chytiť neprirodzený úkaz – sieť obsahovala telo mláďatka sviňuchy, ktoré sa na nich pozeralo všetkými štyrmi očami.

O čo vlastne išlo?

Malinké telíčko vyzeralo presne tak, ako by ste očakávali, že bude mláďatko sviňuchy vyzerať. Od ostatných sviňúch sa líšilo len jedným rozdielom – dvomi perfektne vyformovanými hlavičkami. Dve samčie mláďatká, ktoré sa spolu delili o telo, boli prvým zaznamenaným príkladom siamských dvojičiek medzi druhmi prístavných sviňúch. Nanešťastie, sa “dvojičkám” podarilo prežiť len pár chvíľ po pôrode.

Objav bol zaznamenaný v poslednom vydaní denníka Deinse z Prírodného Historického Múzea v Rotterdame.

Dvojičky boli vytiahnuté z vody skupinou rybárov, pracujúcich v južnej časti Severného mora, a to ešte v Máji 2017. Nanešťastie si skupina myslela, že ponechanie si pozostatkov tohto zvieraťa je ilegálny čin, a tak pozostatky hodili naspäť do mora. Samozrejme, že pred tým ako tak urobili, sa im podarilo spraviť pár snímkov.

Siamské dvojičky sú veľmi vzácnym úkazom čo sa týka divokých zvierat. Tento prípad je len desiatym známym prípadom siamských dvojičiek z celej rodiny veľrýb a delfínov. Pochopiteľne, presný počet takýchto incidentov je neznámy.