Automobilka Jaguar Land Rover mení smer. Od roku 2020 máme očakávať náklad elektromobilov!

Britská spoločnosť zameraná na vývoj aj výrobu prémiových osobných vozidiel pre náročnejších zákazníkov oznámila prechod na elektrický pohon.

Britská spoločnosť zameraná na vývoj aj výrobu prémiových osobných vozidiel pre náročnejších zákazníkov oznámila prechod na elektrický pohon. Už onedlho plánuje vyrukovať s porciou štvorkolesových noviniek bez spaľovacieho motoru. 

Významná zmena smeru by mala nastať po roku 2020, pretože každý jeden nový model z jej dielne hodlajú vybaviť minimálne jedným elektrickým motorom, informuje web SlashGear. Ten sa ale odvoláva na nedávne slová Dr. Ralfa Spetha, súčasného šéfa populárnej automobilky, ktorá si momentálne neďaleko mesta Nitra buduje svoje nové výrobné kapacity.

Nepôjde však iba o čisto elektrické autá, ale aj o takzvané plug-in hybridy či “mild” hybridy. Všetko má záležať už iba od toho, aké možnosti im ponúkne špecifické konštrukčné prevedenie daného modelu. Pri niektorých kúskoch, ako je napríklad podarené SUVčko s názvom Jaguar I-PACE, s tým, samozrejme, nebude žiadny problém, pretože ho vyvinuli, aby ho poháňala iba elektrická energia.

Jaguar zároveň odhalil aj fungujúci koncept E-type Zero, čo je, ako je možné vidieť nižšie, plne elektrický kabriolet nesúci retro karosériu s dizajnom zo 60. rokov. Elektromobil vraj dokáže zrýchliť z nuly na necelú stovku za 5,5 sekundy a čo sa týka dojazdu, tak 40 kWh batéria zvládne na jedno plné nabitie kapacity okolo tých 270 kilometrov.