facebook video

Facebook útočí na Netflix: Najväčšia sociálna sieť prinesie exkluzívny video obsah

Najskôr to bol Snapchat, teraz to budú streamovacie video služby, akou je aj Netflix.

Najskôr to bol Snapchat, teraz to budú streamovacie video služby, akou je aj Netflix. Najväčšia sociálna sieť na svete otvára nový front, kde to chce roztočiť s vlastným obsahom.

Ten pre Facebook exkluzívne vytvoria jeho partneri, ktorí sa pohybujú v príslušnej oblasti už trošku dlhšie, takže by nemala byť núdza ani o kvalitu. Rovnako sa ale spomína aj licencovaný obsah. S celkom slušnou pravdepodobnosťou pôjde o krátke relácie či zábavné sitcomy s príbehom, jednoducho niečo, pri čom môžu používatelia siete vypnúť.

Nová video platforma ponesie jednoduchý, no výstižný názov Watch a sprístupnia ju ako v mobilných aplikáciách, tak aj v tej webovej a v TV aplikácii. Zatiaľ k nej však získa prístup iba menšia skupinka používateľov zo Spojených štátov amerických. V budúcnosti sa dočkajú aj ďalší, a to vrátane ďalších krajín.

Aký obsah bude dostupný?

Z dostupných informácií vieme, že pri štarte streamovacej služby nájdeme v portfóliu Nas Daily, dennú šou, kde tvorca motivuje a odpovedá na otázky svojich fanúšikov, píše BGR. Web ale spomína aj niečo, čo sa nazýva Kitchen Little, kde deti zaúčajú ostrieľaných kuchárov, ako pripraviť “dobrotku”.

TIP REDAKCIE
Hudbu v HiFi kvalite ponúkne aj Apple Music, dostupná má byť o pár týždňov

Zárobky poskytnú reklamné spoty, z ktorých si Facebook zoberie 45 percent a zostatok ponechá tvorcom obsahu pre platformu Watch. Keď zoberieme do úvahy, že sociálnu sieť mesačne používa okolo dvoch miliárd ľudí, tak tu nejaká tá budúcnosť určite existuje. Videá sú dnes naozaj populárne a v blízkej budúcnosti nebude inak.

Total
1
Zdieľaní