Aktualizácia PlayStation 4 Pro umožní streamovať na Twitch vo Full HD a pri 60 fps

Nový firmvér poteší streamerov a bežným hráčom zase poskytne viac socializácie.

Na verejnosť unikli informácie, ktoré súvisia s nadchádzajúcim aktualizačným balíčkom pre hernú konzolu z Japonska. Nový firmvér poteší streamerov a bežným hráčom zase poskytne viac socializácie.

O tú sa po inštalácii aktualizácie pod označením 5.0 postará možnosť sledovať používateľský účet kohokoľvek, nielen vývojárskeho štúdia, ako je tomu v týchto dňoch. Budeme si tak vyberať, či chceme, aby nás sledovali iba priatelia alebo hocikto, kto si nás vyhľadá. Rovnako teda dostaneme k dispozícii aj príležitosť niekoho, kto nás otravuje, zablokovať.

Jednoducho viac sociálnych interakcií a viac zdieľaného obsahu, pričom mysleli aj na rodinné úcty či na systémové upozornenia priamo v Quick Menu.

1080p, čiže Full HD stream pri 60 snímkach za jednu sekundu si ale v obľúbenej aplikácii Twitch užijú iba majitelia Pro verzie.

Za čerstvými informáciami stojí web Eurogamer, ktorý sa vraj dostal k vzácnej kópii nadchádzajúcich zmien, aké firmvér 5.0 už čoskoro prinesie. Výrobca Sony totiž zatiaľ nič bližšie okrem verejného oznámenia väčšieho aktualizačného balíčka pre konzoly PlayStation 4 a PlayStation 4 Pro neprezradil.