Virtuálne Home tlačidlo nového iPhonu 8 prispôsobí veľkosť a vie aj úplne zmiznúť

To, čo už má Samsung pár mesiacov za sebou, Apple ešte len čaká.

To, čo už má Samsung pár mesiacov za sebou, Apple ešte len čaká. Výrobca hodlá pri ďalšej generácii iOS smartfónu presedlať z hardvérového na virtuálne domovské tlačidlo a my už teraz vieme, ako bude fungovať.

Modernejšia alternatíva, vďaka ktorej môžu natiahnuť uhlopriečku bez badateľného zväčšovania konštrukcie, dostane kapacity na zväčšovanie alebo zmenšovanie veľkosti. Pri pozeraní videí z obrazovky navyše úplne zmizne. Sprístupní tak ešte viac miesta a nám zabezpečí lepší vizuálny zážitok.

Podobné informácie priniesol aj prominentný analytik Ming-Chi Kuo ešte začiatkom roka. Tentokrát ich má na rováši šikovný vývojár, ktorý stojí i za ďalšími, iba nedávno odhalenými tajomstvami.

Virtuálne Home tlačidlo dostane len jeden z troch očakávaných modelov, iPhone 8, a ak niekoho zaujíma možnosť zmeny vzhľadu, Apple plánuje zachovať jednotnú uniformitu.

TIP REDAKCIE
Neznášajú Teslu? Idioti škodia elektromobilom, takáto podlosť sa často nevidí

iPhone 7s a aj 7s Plus prídu na pulty obchodov s hardvérovou klasikou, ktorá zahŕňa viac funkcionalít vrátane snímania odtlačkov. Ani jeden z nich totiž neponúkne tak pokročilý pomer medzi telom a displejom ako osmička.

Face ID

Overovanie prostredníctvom odtlačkov, čiže Touch ID, v osmičke nahradí takzvané Face ID – skenovanie tváre toho, kto iPhone práve drží v rukách a mieri prednou stranou priamo na seba. Smartfón celý proces zrealizuje za pomoci vraj dôveryhodného laserového systému, takže by nemala chýbať ani podpora pre platobnú službu Apple Pay či aplikácie od tretej strany.