Autá na benzín a naftu zakáže aj Nemecko. Éra elektrického pohonu je už za rohom

Dnes zaužívané spaľovacie motory budú onedlho súčasťou histórie našej civilizácie.

Krajina, odkiaľ pochádzajú viaceré špičkové európske automobilky, zvažuje podobný krok, k akému hodlá pristúpiť ako Francúzsko, tak aj Spojené kráľovstvo. Dnes zaužívané spaľovacie motory budú onedlho súčasťou histórie našej civilizácie.

Naznačila to Angela Merkelová počas exkluzívneho rozhovoru pre miestny online magazín SUPERillu, kde nešetrila ani kritikou voči nemeckému automobilovému priemyslu, ktorý má na rováši aféry s emisiami či také kartelové praktiky. Súčasná kancelárka tak dala jasne najavo, že zvažuje zákaz vozidiel poháňaných fosílnymi palivami, čiže benzínom a naftou, prostredníctvom čoho by celkom logicky otvorila dvere zelenej alternatíve.

Konkrétny rok, dokedy tento významný okamih nastane, však zatiaľ nepoznáme. V prípade dvoch vyššie spomínaných krajín sa tak stane do roku 2040.

Vláda musí zabezpečiť, že ten, kto si zaobstará auto v dobrej viere, nebude nakoniec potrestaný zákazom jazdy. Musíme naplánovať plynulý prechod do novej éry, aby si ľudia mohli udržať svoju prácu.”

Zakázať v Nemecku spaľovacie motory, kde majú automobilky silný politický vplyv a zamestnávajú viac ako 800-tisíc ľudí, nebude až tak jednoduchou úlohou, informuje web Electrek. Celé to navyše sťažuje fakt, že Mecedes, BMW a ani Volkswagen momentálne neponúkajú žiadny poriadny elektromobil. Merkelová preto musí ešte nejaký ten rok počkať, aby bol na oznámenie kontroverzného zákazu ten ideálny čas.

TIP REDAKCIE
Obrovský pokrok: Americkí chirurgovia úspešne transplantovali prasaciu obličku do ľudského tela!
Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať