Kontroverzný vizionár zas a znovu vyjadril obavy nad potenciálnou situáciou s ďalším vývojom umelej inteligencie. Počas víkendu sa nechal priamo pred vládou USA počuť, že ak ju nezačnú regulovať, nevylučuje ani katastrofické scenáre.

O možnej hrozbe, ktorú pre ľudstvo vraj predstavuje pokročilá umelá inteligencia, pritom hovoril ešte dávnejšie. Tentokrát sa tak stalo počas nedávno organizovaného podujatia National Governors Association Summer Meeting v štáte Rhode Island, kde sa zišli miestni guvernéri, aby tam prediskutovali otázku národnej bezpečnosti Spojených štátov amerických.

Pokiaľ ľudia nevidia robotov chodiť po ulici a zabíjať ľudí, tak netušia, ako majú reagovať, pretože im to príde éterické. AI je vzácny prípad, kedy si myslím, že musíme byť pri regulácii proaktívni, nie reaktívni,prezradil Elon pre web Recode.

Elon Musk počas pravidelne organizovaného podujatia predniesol niekoľko duchaplných slov, prostredníctvom ktorých chcel dať každému, kto bol prítomný, jasne najavo, že ak čo najskôr nepristúpia k regulácii jedného z rastúcich fenoménov modernej doby, skôr či neskôr môže nastať tá najhoršia situácia, akú si vedia predstaviť. Teraz tu nehovoríme iba o bezpečnosti Ameriky, ale rovno celého sveta.

Ak by sa vývoj umelej inteligencie totiž vymkol z rúk odborníkov, doplatíme na to my všetci, nielen jedna časť planéty.

Áno, dôsledky tejto ešte stále vzdialenej, no zároveň i celkom pravdepodobnej situácie sú možno trošku prehnané, ale stále reálne. Prsty v tom má fakt, že podobnú revolúciu, akú máme pred sebou, sme ako civilizácia zatiaľ nezažili. Takmer nikto z nás preto nevie a ani si nevie predstaviť, čo všetko nás čaká a čo všetko sa po príchode pokročilej umelej inteligencie zmení.