Ataribox odhaľuje výbavu: Očakávaná konzola od legendy ponúkne moderný retro hardvér

0

Legendárny priekopník z herného priemyslu znovu poodhalil svoju nadchádzajúcu novinku. Dozvedeli sme sa tak, že už dlhšie avizovaný Ataribox dorazí na pulty obchodov vo vynovenom retro kabáte a so staršími, no stále zábavnými titulmi. 

Všetko vyplýva z e-mailu pre fanúšikov spoločnosti Atari, ktorí tak majú očakávať niečo, čo je nové a zároveň i verné tradícii ostrieľanej značky.

Vďaka dostupným renderom (nájdete ich nižšie) z webu The Verge vieme, že po vizuálnej stránke pôjde o akúsi modernejšiu verziu ikonickej konzoly Atari 2600 z roku 1977, pričom potenciálni zákazníci dostanú na výber z dvoch rôznych konštrukčných prevedení. Jedna ponúkne prvky z dreva, zatiaľ čo tá druhá kombináciu čiernej a červenej farby.

Hardvérová výbava má zahŕňať HDMI port, slot na vloženie microSD karty a tiež štyri USB porty. A čo sa týka herného obsahu, na výber vraj dostaneme z klasických, ale aj moderných titulov s pokročilým grafickým spracovaním. Môžeme preto očakávať akýsi hybrid, teda niečo, čo nebude čistokrvná retro a ani hi-tech konzola, ale skôr niečo medzi nimi.

Novinka z dielne Atari bude založená na PC technológii a ponesie názov Ataribox, čo vieme už od sprístupnenia staršieho, iba niekoľko sekundového videa, kde nám predviedla zopár vizuálnych detailov. Oficiálny dátum predstavenia a ani cenu, za ktorú by sa herná konzola mala predávať, zatiaľ nepoznáme.

Ataribox (zdroj: Atari via The Verge)
Ataribox (zdroj: Atari via The Verge)
Ataribox (zdroj: Atari via The Verge)