Tesla má nového konkurenta. Volvo ide vyrábať elektromobily pod značkou Polestar

Spoločnosť zaoberajúca sa produkciou závodných automobilov pre švédske Volvo začne zameriavať pozornosť aj na výkonné elektromobily. Polestar by tak mal začať priamo konkurovať americkej Tesle.

Spoločnosť zaoberajúca sa produkciou závodných automobilov pre švédsku špičku Volvo začne zameriavať pozornosť aj na výkonné elektromobily. Polestar by tak mal začať priamo konkurovať americkej Tesle. Prvých kúskov bez jedinej emisie sa vraj dočkáme už túto jeseň, píše web SlashGear.

Rovnako vieme, že po novom pôjde o samostatnú značku s vlastným portfóliom a marketingovým oddelením, pričom pozíciu šéfa spoločnosti zaujme Thomas Ingenlath. Ten donedávna zastával pozíciu viceprezidenta dizajnu v automobilke Volvo, ktorá získala Polestar pod svoje krídla ešte v roku 2015.

Bližšie detaily o tom, čo nám spoločnosť najbližšie mesiace ukáže, zatiaľ nepoznáme. Vieme iba to, že sa môžeme niekedy koncom tohto roka tešiť na výkonné elektromobily schopné konkurovať luxusnému sedanu Tesla Model S, avizovanému Fisker EMotion alebo očakávanému nástupcovi za dnes už nevyrábaný Tesla Roadster.

TIP REDAKCIE
Xiaomi predstavilo 4 nové robotické vysávače série Vacuum Mop 2
Total
18
Zdieľaní
Total
18
Zdieľať