Nový elektromobil má zmeniť trh s elektromobilmi, a to hlavne vďaka dlhému dojazdu, maximálnej rýchlosti a krátkemu času nabíjania.

Ak konkurencia poháňa inováciu, trh s elektromobilmi by toho mal byť jasným príkladom. Jeden z najnovších hráčov na poli s batériami poháňanými vozidlami je výtvor Henrika Fiskera.

Nový EMotion je luxusný súrodenec zatiaľ nepredstaveného a hlavne cenovo dostupnejšieho modelu rovnakého výrobcu. Medzi jeho najsilnejšie stránky patrí dojazd 643 kilometrov čo je v porovnaní s 563 km dojazdom pri Tesle slušný rozdiel. Okrem toho, jeho maximálna rýchlosť sa vyšplhala až na 269 km/h, no a keď batériu vybijete do dna, nabiť ju môžete za ťažko uveriteľných 9 minút.

Fisker je firma známa navrhovaním jedných z najikonickejších luxusných vozidiel na svete, vrátane tých, ktoré boli použité v Bondovkách. EMotion má byť prvým vozidlom, ktoré firma vyrobí sama.

O cene, dostupnosti ani ďalšej funkcionalite, ako napríklad autonómnej jazde, zatiaľ zmienka nepadla. Ide však o vítaný prírastok do rodiny výrobcov elektromobilov. Na Muskov krk dýcha ďalší rival čo sa podobne, ako v iných odvetviach, môže odraziť na lepších ponukách pre zákazníkov.

Pridať komentár

Email je už registrovaný na stránke. Použite prosím Prihlasovací formulár alebo vložte iný.

Zadali ste nesprávne používateľské meno alebo heslo

Sorry that something went wrong, repeat again!