Návrat legendy? Nokia chystá nový smartfón so šialeným dizajnom. Máme fotky!

Odváži sa fínska firma pre tak extravagantný vizuál?

Nokia kedysi patrila medzi najobľúbenejšie značky telefónov na svete. S pokrokom technológií ju však prevalcovala o čosi ambicióznejšia konkurencia, ktorej tempu sa nestihla vyrovnať. Fínsku spoločnosť však možno čaká veľkolepý návrat. Údajne chystá nový smartfón, ktorý prekvapí nielen vizuálnym prevedením, ale aj hlavným fotoaparátom.

Ako píše server Gizmochina, Nokia ešte v marci oznámila, že v dohľadnej dobe nechystá debut žiadnej vlajkovej lode či inej formy prémiového smartfónu. Teraz však čínsky web CNMO deklaruje, že firma pracuje na novom smartfóne s označením N73.

A že je reč o poriadnom dele. Čínsky zdroj totižto zverejnil aj rendery vyobrazujúce možné vizuálne prevedenie zariadenia. Vyznačovať sa bude doslova gigantickým foto modulom, ktorý poskytne útočisko hneď piatim objektívom. Nie je pritom vylúčené, že hlavnú úlohu zohrá 200 Mpx snímač ISOCELL HP1 od spoločnosti Samsung, informuje SamMobile.

TIP REDAKCIE
MIMORIADNE: Slovenská pošta hlási poplach. Za 2 € si vraj môžete kúpiť náhodnú nedoručenú zásielku
Zdroj: CNMO

Dizajn, aký sa len tak nevidí

Foto modul bude vystupovať z radu nielen svojou veľkosťou, ale aj návrhom. Nokia sa podľa všetkého rozhodla nepoužiť overený dizajn v podobe obdĺžnika či pilulky, ale namiesto toho uplatnia zaoblený plát pretekajúci do jednej z bočných hrán konštrukcie. Čo sa týka tvaru tela ako takého, to po vizuálnej stránke pripomína staré známe Galaxy Note či stále celkom čerstvý Galaxy S22 Ultra.

Žiaľ, ohľadom zvyšku výbavy zatiaľ nemáme k dispozícii žiadne bližšie informácie. Rovnako nie je isté, či smartfón vôbec niekedy uzrie svetlo sveta.