Bill Gates má COVID-19, zatiaľ vníma len mierne symptómy

Usiluje o to, aby už “nikto nemusel čeliť pandémii”.

Bill Gates, 66-ročný filantrop a bývalý šéf spoločnosti Microsoft, sa nakazil koronavírusom. Svojim sledovateľom to oznámil prostredníctvom Twitteru.

Gates si však z priebehu ochorenia ťažkú hlavu nerobí. V príspevku uviedol, že zatiaľ zaznamenáva len mierne symptómy, pričom je vďačný za to, že podstúpil očkovanie vakcínou vrátane dodatočnej posilňujúcej dávky.

Aby už nikto nemusel čeliť pandémii

V ten istý deň sa dokonca prvýkrát po dvoch rokoch usporiadalo zasadnutie Bill & Melinda Gates Foundation. Hoci sa Gates necítil stopercentne dobre, zasadnutia sa zúčastnil na diaľku prostredníctvom služby Microsoft Teams, aby mohol poďakovať nadácii za jej veľmi slušnú prácu. “Budeme pokračovať v spolupráci s partnermi a urobíme všetko, čo je v našich silách, aby sme zabezpečili, že nikto z nás už nebude musieť čeliť pandémii,” uviedol v ďalšom príspevku.

TIP REDAKCIE
Android 13 prichádza v druhej beta verzii. Pozrite sa, čo všetko pribudlo!

Ako uvádza KNKX, bol to práve Bill Gates, kto ešte v roku 2015 povedal, že svet nie je pripravený na zvládnutie prichádzajúcej globálnej pandémie. Trvalo len 5 rokov, kým sa jeho slová (hoci nie úplne) potvrdili. “Netreba podliehať panike… ale musíme začať konať,” povedal počas svojej prednášky.

V rozhovore s Ari Shapirom z NPR v roku 2020 Gates hovoril o reakcii na koronavírus, pričom USA udelil vysoké známky za ich úsilie o dodržiavanie sociálneho odstuhu, avšak nízke známky za pokroky v oblasti testovania. “Predstavte si, že diagnostika by bola k dispozícii do mesiaca a terapia do štyroch mesiacov a vakcína do menej ako roka,” povedal pre NPR. “Keď máte niečo, čo rastie exponenciálne, rýchlosť týchto reakcií je veľmi dôležitá.”