AKTUÁLNE: Google vypne službu, ktorá fungovala dlhé roky

Ak ste používali túto aplikáciu, máte smolu. Google ju vypína.

Google ešte v roku 2016 predstavil aplikáciu YouTube Go, ktorá bola akousi odľahčenou verziou plnohodnotnej aplikácie YouTube. Používateľom umožňovala pozerať videí, no nemohli ich napríklad komentovať, zverejňovať vlastný obsah a chýbal aj tmavý režim.

Aplikáciu si vďaka svojej jednoduchosti obľúbil veľký počet ľudí. Pre YouTube sú však vyššie spomenuté vlastnosti tak dôležité a kľúčové, že nemôže dopustiť, aby YouTube niekto poznal bez nich. Padlo preto rázne rozhodnutie – YouTube Go musí skončiť, a tak sa aj stane. Google aplikáciu odstrihne už 1. augusta. Tí, ktorým sa YouTube Go páči majú použiť webovú verziu alebo stiahnuť si plnohodnotnú aplikáciu.

Google zároveň poznamenal, že od predstavenia YouTube Go prebehli dlhé roky, za ktoré sa firme podarilo optimalizovať hlavnú aplikáciu YouTube natoľko, že lepšie funguje aj na lacnejších zariadeniach. Spoločnosť má okrem toho pracovať aj na nových funkciách, ktoré výrazne znížia spotrebu dát.

TIP REDAKCIE
Ľady sa pohli: Apple už nechce Lightning, USB-C okrem iPhone získajú aj ďalšie produkty!

Treba dodať, že trh so smartfóny sa za posledných päť rokov výrazne posunul vpred. Výrobcovia uvádzajú na trh zariadenia s čoraz väčšou kapacitou pamäte RAM a úložiskom, vyšším výkonom a výdržou batérie, čo všetko pomáha aplikáciám fungovať bez väčších problémov.

Skúšali ste niekedy používať YouTube Go? Dajte nám vedieť!