Apple drží slovo: Oficiálne spustil predaj originálnych dielov na opravu iPhonov, zatiaľ však len v USA

Pri všetkých zaručuje maximálnu kvalitu, spoľahlivosť a nulovú prirážku, čo de facto znamená, že ich ponúka za originálnu cenu.

Ako sľúbil, tak aj urobil. Apple oficiálne rozbehol samoopravný program pre svoje smartfóny, ktorého súčasťou sú obchody s originálnymi súčiastkami. Používatelia v prípade potreby tak môžu svoje zariadenie opraviť aj vlastnoručne. Týmto procesom ich bude sprevádzať manuál, ktorý je možno nájsť na stránke spoločnosti, píše 9to5Mac.

Program pre svojpomocnú opravu zariadenia sa však netýka všetkých modelov. Podporované sú len zariadenia z posledných dvoch rokov, čiže rad iPhone 12, iPhone 13 a iPhone SE tretej generácie.

Okrem komponentov, ako napríklad displeje alebo batérie, Apple ponúka aj sadu nástrojov, ktoré sa môžu používateľom pri oprave hodiť. Na svojom webe uvádza, že v obchodoch možno nájsť viac ako 200 individuálnych súčiastok a pomôcok. Pri všetkých zaručuje maximálnu kvalitu, spoľahlivosť a nulovú prirážku, čo de facto znamená, že ich ponúka za originálnu cenu.

TIP REDAKCIE
EA Sports po 30 rokoch končí so značkou FIFA, ako to ovplyvní budúce hry?

Samozrejme, nie je to žiadny lacný špás. Napríklad, ak by ste si chceli opraviť displej na svojom iPhone 13 Pro, potrebovali ste si zaobstarať balíček za 269 dolárov, informuje český server Letem světem Applem. Výrobca v určitých prípadoch ponúka zľavu za odovzdanie starších súčiastok, ktoré sa môžu recyklovať.

Je tu však jeden háčik. Program je zatiaľ dostupný len na území Spojených štátov amerických. Čo sa týka dostupnosti na ostatných trhoch, o tej zatiaľ nie sú k dispozícii žiadne konkrétne informácie. Rozhodne by však viacerí uvítali niečo také aj u nás.