Elon Musk môže spoplatniť Twitter, nie však pre všetkých

Potenciálna zmena sa má týkať komerčných a vládnych subjektov.

Muskove rozhodnutie kúpiť Twitter nie je také jednotvárne ako sa na prvý pohľad mohlo zdať. Hoci pred zoficiálnením transakcie uviedol, že ho ekonomika v pozadí novo nadobudnutej spoločnosti nezaujíma, krátko po uzavretí dohody začal dumať nad spôsobmi, akými by mohol zlepšiť jej hospodárske výsledky. No na druhú stranu, každý šéf musí svoju firmu udržať pri živote. A to sa, žiaľ, inak ako peniazmi veľmi nedá.

Musk chce z Twitteru spraviť efektívnu spoločnosť, ktorá bude maximálne podporovať slobodu prejavu. Jeho nedávny príspevok na sociálnej sieti však ide v protismere tejto ambície. Konkrétne uviedol, že Twitter môže byť v budúcnosti pre niektoré osoby spoplatnený.

Zmena pre komerčné a vládne subjekty

Pre ktoré? Vyzerá to tak, že pre bežných užívateľov bude sociálna sieť aj naďalej zadarmo. Spoplatnenie by sa malo týkať výhradne komerčných a vládnych subjektov.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Kúpa Twitteru je pozastavená, tvrdí Musk. Čo sa stalo?

Čo to znamená? Nakoľko je Twitter jednou z najobľúbenejších sociálnych sietí súčastnosti, je vysoko pravdepodobné, že mnohé dotknuté subjekty budú ochotné platiť za prevádzku svojho účtu. Ak by tak neurobili, prišli by o značný dosah.

Nepochybne sa však v nemalom počte nájdu aj takí, ktorí túto zmenu odsúdia. A chápať sa dá aj tento postoj – Musk chce slobodu prejavu, tak prečo uvažuje nad spoplatnením aktívnych tvorcov obsahu?

Zatiaľ však nie je 100 % isté, či Musk skutočne zavedie spoplatnenie komerčných a vládnych subjektov. Nateraz je to len myšlienka.

Total
20
Zdieľaní
Total
20
Zdieľať