hero 10 black

GoPro aktualizuje kameru Hero 10 Black, predstavil aj odolnejšiu batériu

Nový akumulátor nerozhodia ani mínusové teploty.

Výrobca GoPro predstavil novú generáciu akčnej kamery Hero 10 Black tento rok v septembri. Ak ste si ju zadovážili, do konca tohto mesiaca obdržíte dôležitú aktualizáciu. Dostanete sa k nej prostredníctvom oficiálnej aplikácie Quik.

Aktualizácia firmvéru obohatí kameru GoPro Hero 10 Black o tri nové režimy snímania videa, ktoré cielia na maximalizáciu kvality záznamu, dlhšiu výdrž batérie a stacionárne používanie kamery s podporou statívu.

Režim Maximum Video Performance dostane z kamery Hero 10 Black plný výkon v podobe videa s najvyšším možným rozlíšením a frekvenciou snímkovania. Výsledkom má byť najlepšia obrazová kvalita pri bežnom, ale aj spomalenom videu.

Režim Extended Battery nastaví v rámci video záznamu optimálne rozlíšenie a frekvenciu obnovovania obrazu s cieľom dosiahnuť čo možno najdlhšiu výdrž na jedno nabitie.

Praktický bude aj režim Tripod/Stationary. Optimalizovaný je na nahrávanie dlhých videí s najvyšším rozlíšením a frekvenciou snímkovania. Ako názov napovedá, režim je prispôsobený pre situácie, kedy kamera stojí na jednom mieste bez pohybu, napríklad na statíve.

Polohovanie GPS a stabilizácia HyperSmooth sú v tomto režime vypnuté, čím sa ušetrí energia a tým pádom predĺži čas záznamu.

TIP REDAKCIE
Xiaomi 12 neostane sám: Výrobca okrem vlajkovej lode predstaví aj odľahčený model

Aktualizácia firmvéru zároveň vyrieši problémy s prehrievaním kamery, na ktoré poukázalo niekoľko spotrebiteľov. Časť z nich sa sťažovalo, že sa kamera pri nepretržitom zázname videa kvôli vysokej teplote automaticky vypla po asi 20 minútach.

Nová batéria Enduro

GoPro si pre vlastníkov akčných kamier pripravil odolnejšiu batériu. Akumulátor pomenovaný ako Enduro bude optimálne fungovať pri teplote -10 stupňov Celzia.

Záznam 5,3K videa so 60 FPS sa pri takejto teplote predĺži v priemere na 56 minút. Pri vyšších teplotách dĺžka záznamu stúpne o 28 percent, pri 4K videu so 120 FPS až o 40 percent.

hero 10 black
Foto: GoPro

Batéria Enduro je kompatibilná s kamerami Hero 10 Black a Hero 9 Black. Má inú farbu, čiže si ju pri ceste na lyžovačku nepomýlite so štandardnou batériou. Zakúpiť sa bude dať od 30. novembra v internetovom obchode výrobcu za 25 dolárov. Cena v eurách by mala byť totožná.

Aktuálna cena akčnej kamery GoPro Hero9 Black

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať