hero 10 black

5K video pri 60 FPS a výkonnejší procesor: Črtá sa GoPro Hero 10 Black

Chýbať nebude vylepšená stabilizácia HyperSmooth vo verzii 4.0.

Spoločnosť GoPro ako nekorunovaný kráľ akčných kamier sa pripravuje na uvedenie novej generácie svojho kľúčového produktu. Model Hero 10 Black by sme mali spoznať onedlho.

Svedčia o tom dve veci. Súčasná generácia Hero 9 Black bola predstavená pred rokom, 18. septembra. Obvyklý ročný cyklus obmeny zvykne výrobca dodržiavať. Druhým dôkazom je súbor „uniknutých“ podrobností, ktoré, podobne ako vlani, zverejnil nemecký web winfuture.de.

Podľa nich dostane akčná kamera GoPro Hero 10 Black výkonnejší procesor GP2, ktorý zabezpečí viac ako len kozmetické zlepšenie kvality obrazu. Tento čipset by si mal poradiť s videom v 5K rozlíšení pri snímkovaní 60 FPS. Zo súčasnej generácie pri uvedenom rozlíšení dostanete max. 30 FPS.

hero 10 black
Foto: winfuture.de

Videá v rozlíšení 4K bude možné nahrávať až pri 120 FPS. Pri rozlíšení 2,7K sa spomína dokonca 240 snímok za sekundu. To znamená, že tvorcovia budú môcť vyrábať štýlové spomalené zábery v ešte vyššej kvalite.

Polepšia si aj statické zábery. Výrobca minulý rok presedlal z 12 Mpx na 20 Mpx fotografie. Tento rok sú na stole snímky s 23 Mpx rozlíšením. Zlepšenia sa dočká aj inak perfektná stabilizácia obrazu HyperSmooth vo verzii 4.0.

hero 10 black
Foto: winfuture.de

Dostupné budú všetky obvyklé softvérové režimy snímania ako TimeWarp 3.0, SuperPhoto, HDR alebo podpora pre bezstratový formát RAW. Na svojom mieste zostávajú obe obrazovky, ovládanie hlasom, režim webovej kamery a taktiež vodotesné puzdro do hĺbky 10 metrov.

Odosielanie zhotovených videí na internet či do cloudu by mala uľahčiť nová funkcia automatického nahrávania.

hero 10 black
Foto: winfuture.de

Po dizajnovej stránke sa na kamere nezmení takmer nič. Na sprievodných obrázkoch si môžeme všimnúť odlišné farebné akcenty. Nápis a logo výrobcu sa prezlečie do modrej farby. Na informácie o cenách a trhovej dostupnosti si musíme ešte počkať.

Súčasná generácia Hero 9 Black vstúpila na trh s cenou 479 eur. S niečím podobným by sme počítali aj pri novej generácii Hero 10 Black. Snáď sa zdražovať nebude.

Aktuálna cena akčnej kamery GoPro Hero 9 Black