To bolo rýchle: Elon Musk sa stal členom predstavenstva Twitteru

“Som nadšený, že sa môžem podeliť o to, že sme vymenovali @elonmusk do našej správnej rady!” napísal v príspevku Parag Agrawal, CEO Twitteru.

Twitter si za posledné dva dni prešiel viacerými veľkými zmenami, aké sa často nestihnú odohrať v priebehu niekoľkých mesiacov. Elon Musk, šéf spoločnosti Tesla a SpaceX, po novom vlastní takmer 10 % sociálnej siete. Len krátko po zverejnení tejto novinky sa začal zaujímať o názor komunity ohľadom možnosti úpravy príspevkov, pričom teraz, s rozdielom len pár hodín, sa oficiálne stáva členom predstavenstva. O téme píše server Mashable.

Všetko sa to zbehlo celkom rýchlo. Musk pred pár týždňami zverejnil na Twitteri anketu, v ktorej sa svojich sledovateľov pýtal, či podľa nich sociálna sieť dodržiava zásadu slobody prejavu ako základného stavebného kameňa fungujúcej demokracie. Zdôraznil, aby každý svoj hlas dôkladne zvážil.

Vzhľadom na túto anketu vznikli mnohé špekulácie. Mnohí verili, že Musk chystá vlastnú sociálnu sieť, čo bolo sčasti podložené jedným z jeho ďalších príspevkov.

TIP REDAKCIE
Google Pixel 6a OFICIÁLNE: Smartfón, ktorý šetrí s rozumom

Elon Musk je pri moci

Jedna vec viedla k druhej a 4. apríla vyplávalo na povrch, že Musk kúpil 9,2 % Twitteru, čím sa stal jeho najväčším stakeholderom. Len o deň neskôr sa oficiálne začleňuje do predstavenstva spoločnosti. S touto novinkou prišiel samotný CEO Twitteru, Parag Agrawal. “Som nadšený, že sa môžem podeliť o to, že sme vymenovali @elonmusk do našej správnej rady!” napísal v príspevku.

Agrawal uvádza, že Elon Musk bude pre sociálnu sieť veľkým prínosom. Ten na príspevok generálneho riaditeľa reagoval takmer okamžite, a to v zmysle, že sa teší na spoluprácu s predstavenstvom, ktorej cieľom bude spraviť z Twitteru ešte lepšie miesto.

Total
30
Zdieľaní
Total
30
Zdieľať