AKTUÁLNE: Elon Musk chce kúpiť celý Twitter za 43 miliárd dolárov

Elon Musk chce všetko, alebo nič.

Situácia okolo Elona Muska a Twitteru podľa všetkého ešte ani zďaleka neskončila. Najbohatší človek sveta sociálnu sieť s modrým vtáčikom tak miluje, že Komisii pre cenné papiere a burzy (SEC) predložil ponuku na kúpu 100 % podielu. Miliardár uviedol, že je ochotný zaplatiť 54,20 dolára za akciu. Všetko v hotovosti. Ak by tak naozaj spravil, celý obchod by ho vyšiel na 43,4 miliardy dolárov.

Investoval som do Twitteru, pretože verím v jeho potenciál stať sa platformou pre slobodu prejavu na celom svete a verím, že sloboda prejavu je spoločenskou nevyhnutnosťou pre fungujúcu demokraciu,“ napísal Musk v e-maile Bretovi Taylorovi, predsedovi predstavenstva Twitter.

Ak Twitter nekývne, Elon odíde

Od uskutočnenia mojej investície som si však uvedomil,. Že spoločnosť v súčasnej podobe nebude ani prosperovať, ani slúžiť tomuto spoločenskému imperatívu. Twitter sa musí transformovať na súkromnú spoločnosť,“ podotkol.

TIP REDAKCIE
RECENZIA Philips Fidelio L3: Slúchadlá, ktoré dýchajú na krk špičke Sony

V dôsledku toho ponúkam, že kúpim 100 % Twitteru za 54,20 dolára za akciu v hotovosti, čo predstavuje 54 % navýšenie oproti dňu pred tým, ako som začal investovať do Twitteru a 38 % navyše oproti dňu pred zverejnením mojej investície. Moja ponuka je najlepšou a konečnou ponukou a ak nebude prijatá, budem musieť prehodnotiť svoju pozíciu akcionára,“ napísal.

V období pred spustením obchodovania sa akcie Twitteru pohybovali na úrovni 50,97 dolára za akciu, čo predstavuje 11,97 % skok v porovnaní so včerajšou cenou.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať