Apple predstavil iPhone SE (2022): Má pôvodný dizajn, špičkový výkon a o niečo vyššiu cenu

Apple to aj tento rok pre istotu zahral bezpečne. Sme zvedaví, či sa už nabudúce konečne dočkáme aj nového vizuálu.

Apple včera o 19:00 nášho času usporiadal svoje prvé tohtoročné podujatie, počas ktorého predstavil nejednu zaujímavú novinku. Dočkali sme sa odhalenia nového tabletu iPad či špičkového desktopu v podobe Mac Studio, ktorý poženie vysoko výkonný čip M1 Ultra, ďalší z čerstvo odhalených produktov. Okrem nich sa nám však ukázal aj jeden nový smartfón, konkrétne tretia generácia cenovo dostupnejšieho iPhone SE.

Na prvý pohľad je takmer nemožné rozoznať nový iPhone SE od modelu spred takmer dvoch rokov. Má totiž identický dizajn inšpirovaný modelom iPhone 8, čiže treba rátať s veľkou bradou (vitaj, Touch ID!) a aj čelom. Nezmenila sa ani uhlopriečka či typ displeja. Opäť je reč o 4,7-palcovom LCD paneli.

Zdroj: Apple

Rozdiely nájdeme až vo vnútri zariadenia. Vylepšenia sa dočkal napríklad procesor, ktorého úlohu zohráva A15 Bionic známy z prostredia vlajkových lodí iPhone 13. Ďalej má potešiť aj lepšia výdrž batérie. Apple sľubuje 15 hodín prehrávania videa (vs. 13 hodín), 10 hodín streamovania videa (vs. 8 hodín) a 50 hodín prehrávania hudby (vs. 40 hodín).

TIP REDAKCIE
V Európe sa rozmáhajú opičie kiahne. O čo ide a treba sa obávať?

Čo sa týka fotoaparátu, Apple do hlavnej role obsadil 12 Mpx objektív s clonou f/1.8, ktorý disponuje podporou pre fotografické štýly a portrétový režim či technológie Smart HDR 4, Deep Fusion.

Ostatne ide o starý známy iPhone SE z roku 2020. Apple to aj tento rok pre istotu zahral bezpečne. Sme zvedaví, či sa už nabudúce konečne dočkáme aj nového vizuálu.

Čo sa týka cien, iPhone SE (2022) má byť dostupný v troch verziách, a to 64/128/256 GB. Prostredníctvom iStores.sk sa má začať predávať 11. marca, a to za ceny 519/569/689 €.