Xiaomi Watch S1

Xiaomi Watch S1 oficiálne: Nové hodinky prichádzajú v 2 variantoch

Cena stúpla.

Spoločnosť Xiaomi predstavila na globálnom trhu okrem trojice smartfónov Xiaomi 12 aj nové inteligentné hodinky. Existujú v dvoch verziách – Xiaomi Watch S1 a Watch S1 Active. Obe sú si veľmi podobné, model Active je však o niečo lacnejší a orientovaný na šport.

Xiaomi Watch S1 sú najnovšími, no aj zatiaľ najdrahšími hodinkami z produkcie čínskeho výrobcu. Puzdro hodiniek je vyrobené z nehrdzavejúcej ocele (316L), obrazovku chráni pred škrabancami odolné zafírové sklo.

Model Watch S1 Active je športovo ladený príbuzný vyššie uvedených hodiniek. Jeho telo je vyhotovené z bežného kovu, obrazovka si musí vystačiť so základnou ochranou v podobe tvrdeného skla.

xiaomi watch S1
Model Watch S1. Foto: Xiaomi

Čo je ale dobré, displej oboch hodiniek je totožný. Reč je o okrúhlej AMOLED obrazovke s priemerom 1,43-palca, rozlíšením 466 x 466 pixelov a 60 Hz obnovovacou frekvenciou. Odlišnosti badať aj pri remienkoch.

Ku Xiaomi Watch S1 si môže zákazník vybrať jeden z troch kožených remienkov, prípade jeden z dvoch remienkov z fluorokaučuku. Športová verzia hodiniek je dodávaná s klasickým silikónovým remienkom v niekoľkých farbách.

Xiaomi Watch S1
Model Watch S1. Foto: Xiaomi

Ak opomenieme fyzické rozdiely, funkcionalita oboch hodiniek je takmer navlas rovnaká. Obsahujú cez 200 ciferníkov, ktoré si môže používateľ upraviť podľa svojho vkusu a potrieb. Ponúkajú tiež 117 tréningových režimov orientovaných na rozličné typy športov. Z toho je 19 režimov označených ako „profesionálne“.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Google mal v Rusku vyhlásiť bankrot!

Nepretržité monitorovanie zdravotných údajov pokrýva srdcový tep a okysličenie krvi, hodinky tiež odsledujú úroveň stresu, kvalitu spánku či napríklad spálené kalórie. Tieto a ďalšie dáta je možné synchronizovať s aplikáciou Strava a inými podobnými aplikáciami.

Xiaomi Watch S1
Model Watch S1 Active. Foto: Xiaomi

O presné určovanie umiestnenia sa postará dvojpásmové GPS. Vďaka integrovanému mikrofónu sa dá cez hodinky aj telefonovať, musia ale byť pripojené k smartfónu cez rozhranie Bluetooth. Dostupné sú bezkontaktné platby cez NFC (Mastercard), vodotesnosť 5 ATM alebo bezdrôtové nabíjanie.  

Model Watch S1 Active. Foto: Xiaomi

Pre istotu dodáme, že hodinky nepoháňa WearOS od Google. Spoliehajú sa na vlastný operačný systém. Výhodou je, že na jedno nabitie dokážu fungovať niekoľko dní. Nabíjačku by si mali vypýtať po 10 – 12 dňoch prevádzky.

Cena hodiniek Xiaomi Watch S1 začína na sume 269 amerických dolárov. Model Watch S1 Active je lacnejší – 199 dolárov. Na európske ceny si musíme počkať. Tie budú pravdepodobne o niečo vyššie.