Prieskumník vo Windows 11 bude zobrazovať reklamy, funkcia sa aktuálne testuje

Súčasťou reklamy je aj interaktívne tlačidlo, po ktorého rozkliknutí vám systém zobrazí dodatočné informácie o propagovanom produkte.

Microsoft údajne začne vo svojom najnovšom operačnom systéme, Windows 11, zobrazovať letmé reklamy. Nájsť ich pritom bude možné azda na tom najhoršom možnom mieste – v Prieskumníkovi, respektíve prehliadači súborov, píše server TechRadar odvolávajúci sa na informácie od Bleeping Computer.

Reklama síce nebude priveľmi rušivá, no zároveň ju takmer nebude možné prehliadnuť. O možný vizuál tejto novinky, ktorá zrejme rozhorčí veľký počet používateľov, sa prostredníctvom Twitteru podelil užívateľ Florian.

Ako môžete vidieť, reklama odkazuje na jeden z vlastných produktov spoločnosti Microsoft, program Microsoft Editor. Zobrazuje a pozdĺž hornej časti okna otvoreného priečinka, tesne nad informáciami o obsahu. “Píšte s istotou v dokumentoch, e-mailoch a na webe s pokročilými návrhmi písania z Microsoft Editor,” uvádza sa v okne. Jeho súčasťou je aj interaktívne tlačidlo, po ktorého rozkliknutí vám systém zobrazí dodatočné informácie o tomto programe.

TIP REDAKCIE
Svet je v šoku: Vynašli vírus, ktorý na smartfóne funguje aj vtedy, keď je vypnutý

Treba pripomenúť, že táto funkcia má byť zatiaľ len vo fáze testovania týkajúceho sa len veľmi malého okruhu používateľov. Nie je teda vôbec isté, že sa dopracuje aj do konečnej aktualizácie dostupnej pre užívateľov. Vylúčené to však nie je.