Sony odchádza z Ruska: Rusi si už nekúpia PlayStation, ani hry

Sony sa tak pripája k desiatkám ďalším technologickým firmám, ktoré sa v Rusku rozhodli dočasne prerušiť svoje podnikanie.

Sony je jednou z najnovších spoločností, ktoré v Rusku pozastavujú svoje aktivity. Reaguje tým na odozvu od celého sveta, pričom veľkým stimulom zrejme bol aj odchod ďalších technologických gigantov, ako sú Apple či Microsoft.

S touto správou prišla herná divízia Sony, Sony Interactive Entertainment, ešte včera. V oficiálnom oznámení uviedla, že vzhľadom na stupňujúce sa nepriateľské akcie ruskej vlády preruší dodávky hardvéru a obmedzí poskytovanie služieb.

Sony má okrem iného taktiež pozastaviť prístup do internetového obchodu PlayStation Store či zrušiť uvedenie hry Gran Turismo 7. Tento titul v rámci celej série doposiaľ zarobil viac ako 4 miliardy dolárov, píše TechCrunch.

Sony naplnilo želanie ukrajinského vicepremiéra

Sony sa tak pripája k desiatkám ďalším technologickým firmám, ktoré sa v Rusku rozhodli dočasne prerušiť svoje podnikanie. Je prekvapujúce, ako dlho jej učinenie tohto rozhodnutia trvalo. Napríklad v úvode spomenutý Microsoft sa z krajiny stiahol už 4. marca.

TIP REDAKCIE
Orange opäť rozširuje svoju ponuku: Pribudnú televízory, notebooky, smart hodinky a mnoho iného

Okrem toho spoločnosť splnila želanie Mychajla Fedorova, ukrajinského vicepremiéra, ktorý vyzval herný priemysel, aby v Rusku prestal vykonávať svoju činnosť. Konkrétne menoval Microsoft a Sony.

Fedorov ďalej oslovil aj svet e-sportu, aby pozastavil účasť ruských súťažiacich a zrušil všetky podujatia konajúce sa v Rusku. “V roku 2022 sú moderné technológie najlepšou odpoveďou tanky, raketomety a strely,” napísal.