Mimoriadne varovanie polície: Na Slovensko príde hoax z Ruska, neverte mu!

Polícia očakáva, že sa hoax o pôrodnici čoskoro začne šíriť aj na Slovensku.

Polícia slovenskej republiky na svojom Facebooku upozorňuje všetkých ľudí pred mimoriadnou dezinformačnou akciou z Ruskej federácie, ktorá to má namierené aj k nám, na Slovensko.

Zachytili sme informácie z primárnych ruských zdrojov, ktoré začali zverejňovať hoaxy ohľadom bombardovania Mariupolu a pôrodnice zo včerajšieho dňa. Ich cieľom je celkové spochybnenie bombardovania a počtu obetí. Súčasťou tejto informačnej operácie sú materiály ohľadom jednej zo zranených osôb, ukrajinskej modelky. Vraj malo ísť o najatú herečku pre kamery,píše polícia na účte Hoaxy a podvody.

POZOR, presne táto dezinformácia čoskoro zaplaví náš online priestor. Budú ju najprv šíriť neznáme profily, potom ju preberú celospoločensky známe mená. Ide o cielenú informačnú manipuláciu z Ruskej federácie,“ pokračuje.

Zdroj: Omediach.com

Bola to práve detská nemocnica a pôrodnica v Mariupole, ktorá sa včera ocitla pod paľbou ruskej armády. Pri útoku zomrelo až 17 ľudí medzi ktorými sa nachádzali ženy, deti aj lekári, a to aj napriek tomu, že v tom čase mal platiť pokoj zbraní.

TIP REDAKCIE
MIMORIADNE: Obrovský POZOR! Nové SMS-ky potichu kradnú peniaze, ak máš túto banku, spozorni!

Ak na Facebooku uvidíte šíriť sa hoax, na ktorý upozorňuje polícia, upozornite naň ľudí, ktorí ho budú zdieľať.