whatsapp

WhatsApp vraj čoskoro umožní odosielanie súborov o veľkosti až 2 GB

Okrem toho sa majú aktuálne testovať aj iné možnosti, ako napríklad vytváranie ankiet v skupinách či priame reakcie na správy.

WhatsApp chystá šikovné vylepšenie, ktoré niekoľkonásobne navýši vrchný veľkostný limit na odosielanie súborov. Aktuálne komunikačná platforma umožňuje odosielanie súborov s veľkosťou maximálne 100 MB, po novom to má byť až 2 GB, informuje MacRumors.

Podľa WABetaInfo sa táto funkcia aktuálne nachádza vo fáze beta testovania, pričom je dostupná len pre veľmi malý okruh užívateľov na území Argentíny.

Zdroj: WABetaInfo

Odosielajte vo veľkom a bezpečne

Hoci sa to môže na prvý pohľad zdať len ako mierne vylepšenie, podpora pre súbory s veľkosťou až 2 GB umožní odosielanie oveľa väčších médií, ako sú napríklad dlhé videá či iné typy priestorovo náročných záznamov. Ich prenos bude ošetrený aj po bezpečnostnej stránke, o čo sa postará systém end-to-end šifrovania služby WhatsApp.

Zatiaľ nie je isté, či sa funkcia dopracuje aj mimo testovania, respektíve či sa napokon stane súčasťou jednej z budúcich stabilných verzií komunikačnej služby. Okrem nej sa majú aktuálne testovať aj iné možnosti, ako napríklad vytváranie ankiet v skupinách či priame reakcie na správy.

TIP REDAKCIE
Legendárny Black Mirror sa vracia! Netflix vraj chystá 6. sériu obľúbeného seriálu