falosne spravy

WhatsApp tvrdí, že by “veľmi rád” vytvoril aplikáciu pre iPad. Prečo to trvá tak dlho?

Vzhľadom na spôsob, akým WhatsApp šifruje správy, v minulosti nedokázal synchronizovať čety medzi zariadeniami cez internet, ako to funguje pri väčšine podobných aplikácií.

Šéf obľúbenej komunikačnej platformy WhatsApp prichádza s dôležitým odkazom pre tých, ktorí sa dožadujú natívnej aplikácie pre tablety iPad. Konkrétne tvrdí, aby sa nevzdávali nádeje.

“Ľudia chceli aplikáciu pre iPad už dlho,” povedal Will Cathcart, šéf WhatsAppu, počas rozhovoru s The Verge. “Veľmi radi by sme to urobili,” doplnil.

Hoci Cathcart priamo nepotvrdil, že aplikácia pre iPad je skutočne na ceste, naznačil, že túto eventualitu nevylučuje. WhatsApp totiž vyvinul technológiu synchronizácie viacerých zariadení, ktorá by jej konečne mohla dať zelenú.

Funkcia podpory viacerých zariadení funguje na pomerne jednoduchej báze. Užívateľská databáza sa na základe telefónneho čísla synchronizuje naprieč až 4 rôznymi zariadeniami. Inými slovami, možnosť četovania nie je závislá od toho, či ste alebo nie ste prihlásení na svojom smartfóne. “Môžem napríklad vypnúť telefón alebo stratiť signál a stále dostávať správy na svojom PC,” tvrdí Cathcart.

TIP REDAKCIE
Platba úsmevom či mávnutím? Mastercard chystá veľkú inováciu!

Konečne zelená?

Vzhľadom na spôsob, akým WhatsApp šifruje správy, v minulosti nedokázal synchronizovať čety medzi zariadeniami cez internet, ako to funguje pri väčšine podobných aplikácií. Ak teda WhatsApp v smartfóne nemal prístup na internet, verzia pre počítače prestala fungovať.

S novou technológiou synchronizácie sa však táto podmineka ruší, čo by mohlo znamenať možný príchod aplikácie aj do iPadov. Ak šéf platformy myslel svoje slová úprimne, možno povedať, že je to len otázka času.