Konzolový Apex Legends dostáva veľkú aktualizáciu, pribudlo 4K a HDR

120 Hz snímkovanie príde neskôr.

Vývojári zo štúdia Respawn Entertainment počnúc dnešným dňom vydávajú veľkú aktualizáciu pre svoju populárnu Battle Royale hru Apex Legends. Inovácie sa dočkala verzia hry určená pre nex-gen konzoly. Podrobnosti zhrnul vydavateľ EA vo svojom blogu.

Aktualizácia hry Apex Legends, ktorá bola vydaná v roku 2019, tým pádom prislúcha konzolám PlayStation 5 a Xbox Series X/S. Update so sebou prináša niekoľko vítaných zmien, v prvom rade sú na stole zlepšenia v oblasti grafiky.

Hráči si na zariadeniach PS5 a Xbox Series X budú môcť po aktualizácii užívať vizuál v 4K rozlíšení pri snímkovaním 60 FPS. Okrem toho obraz vylepší technológia HDR. Ďalej sa zlepšuje kvalita tieňovania a dohľadnosť objektov umiestnených vo väčšej diaľke.

Konzola Xbox Series S 4K rozlíšenie nepodporuje, Apex Legends ale utiahne so 60 FPS a HDR režimom. V budúcnosti plánujú tvorcovia vydať ďalší update, v rámci ktorého hra dostane podporu pre 120 Hz snímkovanie v konzole PS5, ako aj haptické funkcie (vibračná spätná väzba tlačidiel) ovládača DualSense.

Medzi ostatnými novinkami figuruje novo pridaný event Warriors Collection s výzvami, kozmetickými doplnkami a ďalším exkluzívnym obsahom. Naspäť sa zase vrátil herný režim Control, kde proti sebe stoja 2 tímy po 9 hráčov.

TIP REDAKCIE
WhatsApp bol vždy zadarmo, teraz bude aj platený: Kto zaň bude platiť?
apex legends
Foto: EA

PlayStation 5 a Xbox Series X/S sú rozdielnymi konzolami, kvôli čomu sa spôsob distribúcie aktualizácie líši. Na zariadeniach od Microsoftu to ide jednoducho. Konzoly Xbox Series X/S si update stiahnuť automaticky po spustení hry pomocou technológie Smart Delivery.

Pri PS5 to je komplikovanejšie. Hráč musí titul Apex Legends vyhľadať v Game Hube a kliknúť na Možnosti, resp. Nastavenia (vedľa položky Hrať hru), kde konzole rozkáže, aby stiahla verziu hry určenú pre PS5.

Po dokončení sťahovania je vhodné z knižnice odstrániť pôvodnú verziu hry pre PS4. Toto platí v tom prípade, ak už mal používateľ Apex Legends nainštalovaný.

Pokiaľ hru nikdy predtým nainštalovanú nemal, musí si titul stiahnuť z knižnice hier dostupnej na ovládacom paneli PlayStation 5. Aj v tomto prípade si musí vybrať verziu hry vytvorenú pre PS5.

Mobilným hráčom pripomenieme, že Apex Legends príde aj vo verzii pre smartfóny. Predbežné registrácie sú už spustené. Pokiaľ sa nič nepokazí, hra sa do aplikačných obchodov dostane ešte v tomto roku. Snáď.