Sony úplne prekopalo PlayStation Plus, rozdelí sa na 3 verzie!

Nový program sa rozdelí na tri stupne, a to PlayStation Plus Essential, PlayStation Plus Extra a PlayStation Plus Premium.

Sony už dlho plánuje priniesť na trh bojaschopného konkurenta pre obľúbený Game Pass od Microsoftu. A zdá sa, že plány spoločnosti sa už čoskoro stanú realitou. Od júna sprístupní úplne prekopaný, v podstate nový program PlayStation Plus. O téme informuje server Android Authority.

Nový program sa rozdelí na tri stupne, a to PlayStation Plus Essential, PlayStation Plus Extra a PlayStation Plus Premium.

sony
Ilustr. foto: Sony

Na aké výhody sa možno tešiť?

PlayStation Plus Essential ponúkne približne to isté, čo aktuálne prevedenie PlayStation Plus. Predplatitelia tohto programu tak majú nárok na dve hry zadarmo každý mesiac, cloudové úložisko, exkluzívne zľavy a možnosť režimu hry pre viacerých hráčov.

Prostredná verzia v podobe PlayStation Plus Extra ponúka to isté, čo Plus Essential, no prihadzuje ďalších 400 hier na stiahnutie, a to pre PS4 aj PS5. A čo Plus Premium? Dajte dokopy predošlé dva programy a pridajte ďalších 340 titulov, ktoré zahŕňajú aj hry pre PS1, PS2 a PSP, ako aj pre legendárnu PS3 (prostredníctvom cloudového streamovania).

TIP REDAKCIE
Zelená doprava na Slovensku: Na ceste sú ďalšie vodíkové autobusy!

Trhy bez cloudového streamovania získajú namiesto Premium program Deluxe. Zahŕňať má výhody dvoch nižších stupňov a taktiež podporu pre PS1, PS2 a PSP tituly. Žiaľ, jeho cenu zatiaľ nepoznáme. Sony však tvrdí, že bude lacnejší ako Plus Premium.

PlayStation Plus: Ceny

PlayStation Plus Essential8,99 € (mesačne)
24,99 € (štvrťročne)
59,99 € (ročne)
PlayStation Plus Extra13,99 € (mesačne)
39,99 € (štvrťročne)
99,99 € (ročne)
PlayStation Plus Premium16,99 € (mesačne)
49,99 € (štvrťročne)
119,99 € (ročne)