Elon Musk: Myslím si, že Putin je podstatne bohatší ako ja

Putin má okrem iného vlastniť palác na pobreží Čierneho mora v hodnote 1,4 miliardy dolárov či byt v Monaku za 4 milióny dolárov.

Hodnota Elona Muska, respektíve jeho bohatstva, podľa Bloomberg Billionaires Index aktuálne dosahuje 277 miliárd amerických dolárov (249 miliárd eur), čím sa zasluhuje o titul najbohatšieho človeka na svete. Napriek tomu však verí, že existuje jeden človek, ktorý je na tom ešte lepšie ako on – ruský prezident, Vladimir Putin.

S touto kurióznou myšlienkou Musk prišiel počas rozhovoru s Mathiasom Döpfnerom, generálnym riaditeľom spoločnosti Axel Springer, píše UNILAD. Vtedy hodnota jeho majetku dosahovala okolo 260 miliárd dolárov. “Ako sa cítite, keď ste – s čistým majetkom približne 260 miliárd dolárov – vnímaný ako najbohatší človek na svete?” spýtal sa Döpfner. “Myslím si, že Putin je podstatne bohatší ako ja,” odvetil Musk.

elon musk
Elon Musk počas tlačovej konferencie

Ťažko povedať, či má šéf niekoľkých úspešných spoločností pravdu. Zatiaľ čo hodnota jeho majetku je verejnosti známa, pri Putinovi sa veci mierne komplikujú.

TIP REDAKCIE
Metaverzum v ohrození? Spoločnosti Meta už údajne dochádzajú peniaze 

V roku 2017 finančník Bill Browder vypovedal, že ruský prezident nahromadil neoprávnené príjmy v hodnote až 200 miliárd dolárov. Putin má taktiež vlastniť palác na pobreží Čierneho mora v hodnote 1,4 miliardy dolárov a byt v Monaku za 4 milióny dolárov. Či už teda je alebo nie je bohatší ako Musk, jedno je isté – zle sa rozhodne nemá.

Uvidíme, ako jeho finančnú situáciu ovplyvní prebiehajúci konflikt na Ukrajine.