Foto: Oppo

Nechtiac? Samsung na sociálnej sieti pochválil konkurenčný skladací smartfón

Pochvala prišla ako reakcia na krátky GIF od PR manažéra spoločnosti Oppo a OnePlus, ktorý znázorňuje krásy displeja modelu Find N.

Prostredie skladacích smartfónov je síce stále veľmi mladé, no každú chvíľu sa teší novým a novým prírastkom. Najviac sa v tomto odvetví činí juhokórejský Samsung, ktorý, dá sa povedať, odštartoval éru skladačiek vydaním modelu Galaxy Fold. Odvtedy tento rad obohatil o hŕstku rozšírení, pričom prihodil aj kompaktnejší formát v podobe Galaxy Z Flip. A čo navyše, ešte tento rok môže prísť so smartfónom s rolovacou obrazovkou.

Samsung je tak na poli so skladacími smartfónmi jedným z najväčších hráčov. Svoje šťastie skúsil aj výrobca Huawei, no ten sa ešte stále zotavuje zo zranení, ktoré na ňom zanechali sankcie zo strany Trumpovej vlády ešte v roku 2019.

Čo si mnohí nevšimli, je skladací smartfón značky Oppo. Model s označením Find N sa objavil celkom znenazdajky koncom minulého roku. Dá sa povedať, že ide o akúsi menšiu verziu Galaxy Z Fold 3 od Samsungu. V rozloženom stave meria 132,6 x 140,2 x 7,8 mm (vs 158,2 x 128,1 x 6,4 mm). Napriek tomu je však o 4 gramy ťažší.

Menšie telo však nijak neovplyvňuje kapacity interiéru, ktoré sú špičkové. Rátať možno s vlajkovým čipom Snapdragon 888, rýchlou operačnou pamäťou typu LPDDR5, 4 500 mAh batériou s podporou pre 33 W nabíjanie, 7,1-palcovým LTPO OLED displejom s obnovovacou frekvenciou 120 Hz či 50 Mpx hlavným fotoaparátom od Sony.

oppo find N
Foto: Oppo

Úprimná pochvala či prešľap?

Porovnanie zariadenia s Galaxy Z Fold 3 neuvádzame len tak náhodou. Samsung totiž na Twitteri zverejnil príspevok, v ktorom chváli Oppo Find N, a to aj napriek tomu, že ide o konkurenčný produkt. Zatiaľ však nie je isté, či to bol alebo nebol úmysel. O novinke informuje server Android Authority.

TIP REDAKCIE
MMR: Slováci vyvinuli monitorovací systém, ktorý dokáže asistovať ozbrojeným aj záchranným zložkám!

Pochvala prišla ako reakcia na krátky GIF od PR manažéra spoločnosti Oppo a OnePlus, ktorý znázorňuje krásy displeja modelu Find N. “Pre všetky nedávne komentáre hovoriace o tom, ako sú dnešné Android smartfóny “všetky rovnaké” a “nudné”, malá pripomienka,” uvádza v sprievodnom texte.

Bola pochvala zo strany Samsungu úprimná, alebo si len spoločnosť chybne myslela, že zariadenie v príspevku je jeden z Galaxy Z Fold? To zatiaľ nie je isté. No ak je správna prvá možnosť, Samsung si zaslúži veľký plusový bod za ukážkové športové správanie. S konkurenciou sa síce bojuje, no nikdy netreba zabúdať na rešpekt.