iOS 15.4

Kedy nás iPhone rozpozná aj s rúškom? Kľúčová aktualizácia dorazí čoskoro

Túto možnosť bude možné aktivovať v sekcii Face ID a kód, ktorá sa nachádza v nastaveniach.

Hoci trochu no neskoršie, no predsa. Apple už čoskoro uvedie na trh stabilnú verziu operačného systému iOS 15.4, ktorý so sebou prinesie hneď niekoľko šikovných noviniek. Nepochybne však najviac poteší možnosť odomykania zariadenia cez Face ID aj počas nosenia rúška či respirátora.

Ústa a nos si striedavo prekrývame už od prvých mesiacov roku 2020, kedy sa na Slovensko prišiel COVID-19. Tí, ktorí na odomykanie smartfónov používali odtlačok prsta, nepocítili žiadnu zmenu. To však nemôžu povedať užívatelia iPhonov, konkrétne novších modelov, ktoré už nemajú Touch ID senzor, a tak sa do zariadenia dostávali cez nastavený kód. A to rozhodne nie je také pohodlné.

iphone 13

iOS 15.4 príde už budúci týždeň

Situácia sa však už čoskoro výrazne zmení. Apple očakáva, že už budúci týždeň uvedie stabilnú verziu iOS 15.4, ktorá dokáže rozpoznať vašu tvár aj keď ju máte sčasti prekrytú, informuje server Macworld. Túto možnosť bude možné aktivovať v sekcii Face ID a kód, ktorá sa nachádza v nastaveniach.

TIP REDAKCIE
Hrozí nám úplný koniec súkromia: EÚ nám chce čítať šifrované správy, priblížiť sa máme Číne

iOS 15.4 okrem novej funkcionality Face ID prinesie aj čerstvé emoji, ďalší hlas pre inteligentného asistenta Siri či funkciu Tap to Pay, vďaka ktorej bude môcť iPhone slúžiť ako platobný terminál, respektíve prijímať bezkontaktné platby. V neposlednom rade treba spomenúť aj podporu pre ukladanie európskych certifikátov o vakcinácii do aplikácií Zdravie a Peňaženka.

Konkrétny deň, kedy iOS 15.4 uzrie svetlo sveta, nepoznáme. Je však vysoko pravdepodobné, že takto o týždeň už bude vonku.