Apple prichádza s ďalším bizárom, začína predávať kábel za takmer 200 €!

Kábel je kompatibilný s širokou paletou zariadení vrátane tabletov iPad Pro a iPad Air či počítačov MacBook Air, MacBook Pro, iMac či Mac Pro, Mac mini a Mac Studio.

Apple sa okrem mnohých úspechov do histórie zapísal aj niekoľkými bizármi. Určite si všetci spomeniete na kolieska k Mac Pro za 480 € či pomerne nedávnu handričku na displej za 25 €. Po novom však prichádza s ďalším produktom s kurióznou cenovkou.

Apple prostredníctvom svojho oficiálneho obchodu začne predávať 3-metrový kábel Thunderbolt 4 Pro. Pýta si zaň neuveriteľných 159 dolárov, píše The Verge.

Na našom trhu však bude jeho cena trochu iná, respektíve vyššia. Ako informuje server Mobilizujeme, Apple si zaň v Európe pýta dychberúcich 179 €.

Nie každý však potrebuje 3-metrový kábel. Preto je k dispozícii aj variant o dĺžke 1,8 metra, za ktorý si Apple pýta 149 €, dostupný bude od 11. marca. V ponuke ho má napríklad aj obchod Mzone. V Česku rovnaký kábel 4 990 Kč (3m), resp. 3 990 Kč (1,8 m).

Ako môžete vidieť rovnaký kábel je u nás o niečo lacnejší ako v Česku. 3-metrový Thunderbolt 4 Pro sa tak vo výsledku nemusí predávať za 200 €, ale “len” za približne 180 až 190 €. Veľký rozdiel to síce nie je, no je to lepšie ako nič.

Zdroj: Apple

Opodstatňujú kapacity cenu?

Čo sa týka kapacít, kábel dokáže prenášať dáta rýchlosťou až 40 Gb/s (10 Gb/s cez USB 3.1 Gen 2). Ponúka taktiež výstup videa cez DisplayPort (HBR3) či podporu pre nabíjanie s príkonom až 100 W. Áno, zvládne toho skutočne veľa, no sú tieto špecifikácie dostatočne vysoké na to, aby justifikovali cenu takmer 200 €? Odpoveď ponecháme na vás.

TIP REDAKCIE
Svet je v šoku: Vynašli vírus, ktorý na smartfóne funguje aj vtedy, keď je vypnutý

Kábel je kompatibilný s širokou paletou zariadení vrátane tabletov iPad Pro a iPad Air či počítačov MacBook Air, MacBook Pro, iMac či Mac Pro, Mac mini a Mac Studio.