Samsung Galaxy A33 5G a Galaxy A53 5G OFICIÁLNE: Nové mid-range duo s plynulými displejmi a 4 foťákmi!

Nové zariadenia z radu Galaxy A sú jasným dôkazom, že za kvalitný smartfón nepotrebujete vyhadzovať štvorciferné sumy.

Spoločnosť Samsung oficiálne predstavila svoje najnovšie dve rozšírenia z mid-range radu Galaxy A. Konkrétne svoje portfólio obohatila o modely Galaxy A33 5G a Galaxy A53 5G, ktoré okrem overeného dizajnu a spoľahlivého hardvéru ponúkajú aj širokú paletu vylepšených technológií pre zaručenie maximálneho používateľského zážitku, pre ktorý si zákazník nezruinuje peňaženku. Poďme sa teraz na čerstvé kúsky pozrieť trochu bližšie.

Samsung Galaxy A33 5G

Galaxy A33 5G je síce nižším modelom z dvojice, no to rozhodne neznamená, že nemá čo ponúknuť. Práve naopak. Prednú stranu pokrýva 6,4-palcový Super AMOLED Infinity-U displej s rozlíšením FHD+. Samsung uplatnil obnovovaciu frekvenciu 90 Hz, vďaka ktorej sa používateľ môže tešiť na elegantnú plynulosť pri prezeraní obsahu na internete či gamingu. Jeho súčasťou je aj výrez v tvare dažďovej kvapky, ktorý ukrýva 13 Mpx selfie objektív s clonou f/2.2.

Pod kapotou sa nachádza 5 nm čipset Exynos 1280, ktorý dodá potrebný výkon na azda každú možnú úlohu. Spolupracuje s 6 GB operačnej pamäte RAM a 128 GB úložiskom, ktoré je možné prostredníctvom microSD karty rozšíriť až o 1 TB. Zabudnúť samozrejme nemôžeme ani na batériu, ktorá dostala kapacitu 5 000 mAh a podporuje rýchle 25 W nabíjanie. Táto kapacita spolu s efektívnym čipom a nie až tak náročným displejom umožňuje výdrž až na dva dni. Samozrejme, presná výdrž závisí od miery používania.

Presunieme sa k fotoaparátom, na ktoré Samsung kládol a stále kladie veľký dôraz. Galaxy A33 5G dostal do vienka 48 Mpx hlavný snímač s clonou f/1.8 a podporou pre optickú stablizáciu obrazu, 8 Mpx ultraširokouhlý objektív s clonou f/2.2, 2 Mpx hĺbkový senzor s clonou f/2.4 a 5 Mpx makro objektív s clonou f/2.4.

Ešte viac možností pre fotoaparáty

V rámci optiky treba spomenúť užitočné technológie, ako je napríklad VDIS, ktorá umožňuje ešte lepšie snímanie v šere a počas noci. K dispozícii je aj “Awesome” efekt, ktorý užívateľ ocení najmä pri portrétových fotografiách. Umožňuje zmeny pozadia, a to formou širokej palety rôznych efektov.

Softvér fotoaparátu ďalej obsahuje pokročilý foto editor, ktorý umožňuje remastrovanie fotografií, dokonca aj zo starších zariadení (ak si ich užívateľ prenesie), a taktiež možnosť mazania nežiadúcich objektov.

Uvedené funkcie fotoaparátov sa vzťahujú aj na model Galaxy A53 5G, ktorému sa povenujeme v nasledujúcej časti.

Samsung Galaxy A53 5G

Galaxy A53 5G je druhým čerstvo uvedeným zariadením, ktoré sa od svojho súrodenca v mnohom podobá, no zároveň aj odlišuje.

TIP REDAKCIE
Je to tu! Google si od Apple „požičia“ extrémne praktickú funkciu, ktorou sa majitelia iPhonov chvália roky!

Prvý rozdiel nájdeme hneď pri displeji. V tomto prípade je reč o 6,5-palcovom Super AMOLED Infinity-O displeji s rozlíšením FHD+ a obnovovacou frekvenciou 120 Hz, ktorá zaručuje ešte o stupeň vyššiu plynulosť. Ďalšou odlišnosťou je selfie fotoaparát, ktorý sa usadil v kruhovom výreze. Jeho rozlíšenie činí 32 Mpx.

V interiéri sa opäť nachádza čipset Exynos 1280, ktorý spolupracuje so 6 až 8 GB operačnej pamäte RAM. Úložisko prichádza v dvoch konfiguráciách, a to 128 GB a 256 GB, pričom nechýba ani možnosť rozšírenia do 1 TB. Kapacity batérie ostávajú nezmenené.

Ľavý horný roh zadnej strany taktiež pokrývajú štyri objektívy, no s inými rozlíšeniami. Samsung do hlavnej úlohy postavil 64 Mpx snímač s clonou f/1.8. Spolupracuje s 12 Mpx ultraširokouhlým objektívom s clnou f/2.2, 5 Mpx hĺbkovým senzorom s clonou f/2.4 a 5 Mpx makro objektívom s clonou f/2.4.

Viac aktualizácií, menej balenia

Spoločnosť Samsung sa snaží prinášať čo najkvalitnejšie zariadenia pri čo najmenšom negatívnom vplyve na životné prostredie. V auguste minulého roku predstavila svoji víziu udržateľnosti s názvom Galaxy for the Planet, čiže plán na splnenie dôležitých ekologických cieľov do roku 2025.

Práve táto vízia je dôvodom, prečo v baleniach nových zariadení chýba nabíjačka. Krabičky tak budú oveľa menšie, pričom vyrobené majú byť z papiera z udržateľných zdrojov. Ekologický prístup bol uplatnený aj pri samotných smartfónoch, ktoré obsahujú komponenty vyrobené z recyklovaných materiálov PCM. Konkrétne má ísť o postranné tlačidlá a držiaky pre SIM karty.

Hoci odstránenie nabíjačiek z balení mnohých nepoteší, Samsung ponúka kompenzáciu. Pri obidvoch smartfónoch garantuje štyri veľké aktualizácie rozhrania One UI a systému Android. Čo sa týka bezpečnostných aktualizácií, pri tých má podpora trvať ešte o generáciu dlhšie.

Galaxy A53 5G/A33 5G

Ako to vyzerá s cenami?

Nižší model v podobe Galaxy A33 5G sa začne predávať od 22. apríla za cenu 369 € (konfigurácia 6/128 GB).

Druhého člena rodinky, Galaxy A53 5G, bude možné zakúpiť od 1. apríla. Variant 6/128 GB štartuje na hranici 449 €, konfigurácia s 8 GB RAM a 256 GB úložiskom na 509 €. A ak sa rozhodnete si ho zaobstarať medzi 17. marcom a 17. aprílom, Samsung vám k nemu pribalí aj biele bezdrôtové slúchadlá Galaxy Buds Live v hodnote 169 €.

Obidva modely prichádzajú v čiernej, bielej, modrej a oranžovej farbe.