Google Pixel 6a vraj príde už v máji: Na čo sa môžeme tešiť?

Pixel 6a poženie čipset Tensor. Ten môžeme nájsť aj v interiéri modelov Pixel 6 a Pixel 6 Pro, ktoré boli predstavené v októbri minulého roku.

Google prinesie svoj aktualizovaný dizajnový jazyk aj do nižšej cenovej kategórie. Už dlhšie sa špekuluje o príprave zariadenia Pixel 6a, ktoré bude kombinovať najnovšie vizuálne prvky s mid-range špecifikáciami a tým pádom aj nižšou cenovkou. Dnes sa o tomto smartfóne dozvedáme o čosi viac.

Ako píše 9to5Google, už v novembri sa objavili špekulácie, podľa ktorých cenovo dostupnejší Pixel 6a poženie čipset Tensor. Ten môžeme nájsť aj v interiéri modelov Pixel 6 a Pixel 6 Pro, ktoré boli predstavené v októbri minulého roku.

Túto infomáciu po novom potvrdzujú výsledky z renomovaného benchmarku Geekbench, kde môžeme vidieť, že informácie o procesore sú rovnaké ako pri sérii Pixel 6. Tešiť sa tak môžeme na dve hlavné jadrá s taktom 2,8 GHz, dve vysoko výkonné jadrá s taktom 2,25 GHz a 4 úsporné jadrá s taktom 1,8 GHz. Čo sa týka operačnej pamäte, Geekbench hovorí o kapacite 5,43 GB, čo nasvedčuje, že Pixel 6a ponúkne minimálne 6 GB RAM.

TIP REDAKCIE
MIMORIADNE: Slovenská pošta hlási poplach. Za 2 € si vraj môžete kúpiť náhodnú nedoručenú zásielku
Zdroj: Geekbench/MySmartPrice

Foťáky ostanú pri starom

V rámci optiky sa podľa predbežných špecifikácií od GSMArena sa dočkáme 12,2 Mpx hlavného objektívu s PDAF a OIS. Sekundovať mu má 12 Mpx širokouhlý senzor so 114-stupňovým zorným poľom. Pre porovnanie, Pixel 6 a Pixel 6 Pro ponúkajú 50 Mpx hlavný snímač obrazu.

Kapacita interného úložiska má dosahovať 128 GB, čo má byť jediná dostupná konfigurácia. Poteší napríklad pomerne objemná 4 800 mAh batéria s podporou pre 30 W nabíjanie.

Kedy príde? Oficiálny dátum pre predstavenie modelu Pixel 6a doposiaľ nebol potvrdený, no predpokladá sa, že svetlo sveta uzrie už v máji.