Zase nič: Elon Musk sklamal fanúšikov, toto tento rok neuvidíme!

Cybertruck bol pôvodne predstavený ešte v roku 2019, čo znamená, že v konečnom dôsledku si naň počkáme celé 4 roky.

Elon Musk, generálny riaditeľ spoločnosti Tesla, sa nedávno angažoval vo vyhlasovaní finančných výsledkov automobilky za štvrtý kvartál posledného finančného roku. Ešte predtým, ako zverejnil finálne čísla, sa snažil nadchnúť komunitu odhalením budúceho produkčného plánu. Ten však okrem iného prezradil aj to, že dlho očakávaný Cybertruck napokon dorazí ešte neskôr, ako všetci čakali. Kedy konečne príde ten “deň D”?

Pochopiteľne, ohlasy na túto novinku neboli veľmi pozitívne. Konkurečné automobilky už disponujú alebo čoskoro budú disponovať vlastnými elektrickými pick-upmi. Hovoriť možno napríklad o modeloch Rivian R1T a GMC Hummer EV, ktoré už sú v predaji. Čoskoro by sa k nim mal pridať aj Ford F-150 Lightning.

Musk vysvetlil, že Tesla nemôže uspieť, ak bude sústrediť svoje úsilie na produkty budúcnosti. Automobilka by totiž ešte väčšmi nestíhala uspokojovať obrovský (a stále rastúci) dopyt po jej aktuálnych vozidlách, informuje server InsideEVs. Tieto slová boli z úst vizionára počuť aj počas slávnostného otvorenia Gigafactory v Berlíne.

Tesla
Foto: Tesla

Cybertruck sa dostane do výroby budúci rok

Ako to teda vyzerá so Cybertruckom? Vývoj elektrického pick-upu by mal byť dokončený v priebehu tohto roku, pričom štádium výroby by malo započať v priebehu 2023, čiže budúceho roku.

TIP REDAKCIE
Android 13 prichádza v druhej beta verzii. Pozrite sa, čo všetko pribudlo!

Cybertruck bol pôvodne predstavený ešte v roku 2019, čo znamená, že v konečnom dôsledku si naň počkáme celé 4 roky. To je veľmi dlhá doba, ktorá automobilke rozhodne neprospeje. Muskove dôvody pre toto omeškanie sa však zdajú byť pádne a v súlade so snahou robiť to, čo je pre firmu najprospešnejšie. Dúfajme, že nás už nečaká žiadne ďalšie omeškanie.

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať