disney

Disney+ ponúkne lacnejšie predplatné, vykompenzuje ho reklama

Konkurenčná výhoda?

Od dnešného dňa je na našom trhu dostupná streamovacia služba HBO Max, ktorú bude nasledovať ďalší veľký hráč svetového formátu – Disney+. Na filmy a seriály z knižnice The Walt Disney Company si však budeme musieť ešte chvíľu počkať, Disney+ príde na Slovensko v priebehu leta.

Disney+ ponúkne divákom filmy a seriály z dielne značiek Pixar, Marvel, Star Wars, National Geographic a mnohých ďalších. Služba má cez 120 miliónov predplatiteľov a pôsobí v 64 krajinách sveta. Cez leto sa dostane do ďalších 42 krajín, medzi ktorými nebude chýbať ani Slovensko a Česká republika.

Zodpovedaná zatiaľ nebola jedna zásadná otázka. Nevieme, koľko bude u nás služba Disney+ stáť. Pozrieť sa môžeme do iných krajín, no to nám pomôcť nemusí, keďže prevádzkovatelia určujú ceny predplatného pre jednotlivé krajiny zvlášť. Napríklad v Holandsku stojí 8,99 eur mesačne.

TIP REDAKCIE
Google Pixel 6a OFICIÁLNE: Smartfón, ktorý šetrí s rozumom
disney+
Foto: disneyplus.com

Dobrou správou ale je, že spoločnosť ponúkne divákom možnosť, ako na predplatnom ušetriť. Už oficiálne potvrdila, že koncom tohto roka sprístupní na americkom trhu nový typ lacnejšieho predplatného, ktorý však bude podporovaný reklamou.

Divák tak výmenou za nižšie náklady bude musieť zniesť isté množstvo reklamy, čo nemusí byť najhorší obchod, pokiaľ sa bude objem inzercie držať na uzde. Disney+ na americkom trhu vychádza na 8 dolárov mesačne, resp. 80 dolárov ročne. Predplatné podporované reklamou by mohlo stáť iba 4,99 dolárov mesačne, na potvrdenie tohto čísla si ale musíme ešte počkať.

Existuje pomerne dobrá šanca, že sa k lacnejšiemu predplatnému budú môcť uchýliť aj diváci z našich končín. Disney uvádza, že dostupnejšie predplatné pretkané reklamou rozšíri do medzinárodných vôd v priebehu roka 2023.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať