Vlajkové Android smartfóny ponúknu presnejšie určovanie polohy

S presnosťou na 1 meter.

Podpora prostriedkov pre určovanie polohy je pevnou a neodmysliteľnou súčasťou dnešných smartfónov. Rok od roku sa zlepšuje. Lokalizáciu nezabezpečuje iba GPS, ale aj iné pozičné systémy, napríklad európsky Galileo, ruský Glonass či japonský Qzss.

Moderné smartfóny vedia zistiť polohu používateľa relatívne presne, čo je osožné pri používaní navigačných, turistických a iných aplikácií, ktoré majú čo dočinenia s údajmi o umiestnení.

Spoločnosť Qualcomm však vymyslela, ako určovanie polohy v Android smartfónoch ešte viac spresniť, a to až na jeden meter. Pre tento účel sa spojila s priemyselnou firmou Trimble, ktorá prevádzkuje korekčnú technológiu RTX GNSS.

urcovanie polohy
Zdroj: Trimble

Podľa jej slov je až 5-krát presnejšia než súčasné riešenia využívané v mobilných zariadeniach. Žiaľ, táto technológia nezamieri do všetkých Android smartfónov. Podporovať ju bude najvyššia trieda poháňaná čipsetmi Snapdragon 888 a Snapdragon 8 Gen 1.

Nebudú na ňu musieť čakať dlho, podľa oficiálneho avíza sa začne dostávať do praxe v priebehu druhého štvrťroka 2022. Trimble RTX bude k dispozícii vývojárom aplikácií, ako aj poskytovateľom služieb, ktorí s informáciami o polohe pracujú.

TIP REDAKCIE
Netflix zamestnancom: Ak s nami nesúhlasíte, tam sú dvere. Musk firme tlieska

Vďaka mimoriadne presnému určovaniu polohy budú môcť smartfóny spoľahlivo navigovať šoféra na úrovni jazdných pruhov. Aplikácie taxislužieb dokážu lepšie lokalizovať zákazníka, ktorého majú vyzdvihnúť.

Dobrodruhovia s drahým smartfónom si zase niekde v horách alebo v lese nepomýlia trasu, po ktorej sa majú pohybovať. Partnerstvo Trimble a Qualcommu sa neskôr rozšíri aj do automobilového priemyslu, kde sa technológia uplatní pri asistenčných systémoch a funkciách autonómnej jazdy.

Total
2
Zdieľaní
Total
2
Zdieľať