Twitter chystá veľkú zmenu: Ľudí už nebude limitovať počtom znakov

Momentálne dokáže jeden príspevok zhltnúť maximálne 280 znakov.

Na sociálnej sieti Twitter ste museli byť kedysi struční. V rámci jedného príspevku bolo možné napísať text s maximálnom počtom 140 znakov. V roku 2017 prišla zmena, limit stúpol na 280 znakov.

Ani takýto rozsah mnohým používateľom nestačil. Twitter našťastie umožnil rozdeliť dlhší príspevok na viacero častí, ktorý sa zobrazuje ako samostatné vlákno. Vyzerá to ale, že v blízkej budúcnosti bude možné na Twitteri uverejňovať texty bez obmedzenia počtu znakov. Ponúkne to nový obsahový formát „Articles“ (články).

Novinku objavila známa softvérová pátračka menom Jane Manchun Wongová, píše web 9to5mac. Tá už neraz správne informovala o ešte nepredstavených funkciách rôznych aplikácií. V roku 2019 napríklad zistila, že Instagram pracuje na krátkych videách po vzore TikToku, dnes sú známe pod pomenovaním Reels.

twitter
Zdroj: @wongmjane

V tejto chvíli ešte nie je jasné, ako budú články na Twitteri fungovať. Základ je ale asi istý, používatelia budú môcť písať ucelené texty bez obmedzenia počtu znakov. Takýto obsah by mohol byť dostupný v samostatnej sekcii oddelenej od bežných príspevkov.

TIP REDAKCIE
RECENZIA Philips Fidelio L3: Slúchadlá, ktoré dýchajú na krk špičke Sony

Twitter je označovaný ako mikroblogovacia sociálna sieť. Firmy, značky a osobnosti na nej zvyknú uverejňovať rôzne vyhlásenia a informácie súvisiace s ich záujmami, podnikaním, službami či produktmi.

Niečo také ako dlhšie články by Twitteru určite pristalo. S viac ako 200 miliónmi používateľov by mala sociálna sieť v tomto smere určite čo povedať. Obsahový formát „Articles“ sa môže stať konkurenciou pre platformy, akou je napríklad Medium.