Instagram pracuje na novej funkcii, ktorá bude inšpirovaná aplikáciou TikTok

Dalo sa to čakať.

0
Foto: Todotech20

Blogerka Jane Manchun Wong pravidelne informuje o možných novinkách v populárnych službách a aplikáciách, na ktorých ich vývojári pracujú. Tentokrát aplikovala reverzné inžinierstvo na aplikáciu Instagram.

Odhalila, že tvorcovia pracujú na novej funkcionalite, ktorá môže byť odpoveďou na čoraz populárnejšiu video aplikáciu TikTok. Aplikáciu pôvodom z Číny aktívne používa 500 miliónov užívateľov a obľúbená je hlavne medzi mladistvými. Zároveň patrí medzi najviac sťahované aplikácie súčasnosti.

Užívatelia v aplikácii TikTok verejne zdieľajú krátke 15-sekundové videá, ktoré upravujú pomocou jednoduchých nástrojov, dopĺňajú do nich hudbu, zvuky, nálepky a ďalšie efekty. TikTok je však kritizovaný za kybernetickú šikanu a existenciu nevhodného či rovno erotického obsahu, ktorý by nemal vidieť mladistvý divák. Rizikám aplikácie sa podrobne venoval web e-bezpeci.cz.

Instagram

Jane Manchun Wong zistila, že tvorcovia Instagramu pracujú na funkcii Scenes, ktorá má byť určená pre obľúbený formát Príbehov. Ako asi tušíte, pomocou tejto funkcie sa budú dať vytvárať a kombinovať krátke videá, ktoré môže užívateľ upraviť, napríklad zrýchliť ich prehrávanie a pridávať do nich tematickú hudbu.

tiktok
Foto: Jane Manchun Wong

Užívateľ bude mať zároveň prístup ku krátkym videám ostatných užívateľov, pokiaľ budú mať svoj účet nastavený ako verejný. Video svojho známeho tak bude môcť užívateľ využiť pre tvorbu vlastného, resp. ďalšieho video príbehu.

Po vzore TikTok-u sa môžu stať obľúbenými rôzne výzvy či videá, ktoré parodujú nejakú udalosť, situáciu alebo činnosť. Instagram o vývoji novej funkcie zatiaľ oficiálne neinformuje, píše XDA.

Vzhľadom na populárny koncept siete TikTok sa však dá očakávať, že funkciu Scenes uvoľnia tvorcovia Instagramu niekedy v blízkej budúcnosti. Stále však existuje možnosť, že len experimentujú. Instagram si v minulosti úspešne osvojil Príbehy, s ktorými pôvodne vyrukovala aplikácia Snapchat.

TIP REDAKCIE
Misiu SpaceX a NASA prekazilo počasie. Druhý pokus sa uskutoční v sobotu

Nebolo by preto prekvapením, keby tentokrát našiel inšpiráciu u inej konkurencie, čínskej aplikácie TikTok.