Toyota posúva autonómiu na novú úroveň: Jej Supra dokáže celkom sama driftovať okolo prekážok

Toyoto sa snaží poukázať na kvalitu svojho autonómneho systému, ktorý dokáže reagovať aj v takých situáciách, kedy ľudia často zlyhávajú.

Autonómne vozidlá nie sú v dnešnom svete nič nové. Tento pojem však každý chápe inak. Za určitú mieru autonómie možno považovať aj schopnosť vozidla udržiavať sa v jazdných pruhoch. O niečo pokročilejším štádiom technológie je autopilot, ktorého využíva napríklad Tesla vo svojich elektromobiloch. Tá už dokonca experimentuje aj s plnou autonómiou, kedy vozidlo nebude potrebovať absolútne žiadny vstup zo strany vodiča.

Nie je to však len Tesla, ktorá sa angažuje v tomto smere. Svoje kapacity v rámci autonómie po novom hrdo demonštruje aj japonská Toyota, a to skutočne nekonvenčným spôsobom. Jej nové video (nižšie) znázorňuje automobil Supra driftujúci okolo prekážok na uzavretej trati, a to bez akejkoľvek interakcie kaskadéra sediaceho za volantom. O novinke píše server Mashable.

Toyoto sa novým videom nesnaží poukázať na driftovacie schopnosti vozidla, ale na kvalitu autonómneho systému, ktorý dokáže reagovať aj v takých situáciách, kedy ľudia často zlyhávajú.

TIP REDAKCIE
Samsung Galaxy S23 prekročí hranice fotografie: Na ceste je až 200 Mpx objektív!

“Prostredníctvom tohto projektu rozširujeme oblasť, v ktorej je vozidlo ovládateľné, s cieľom poskytnúť bežným vodičom inštinktívne reflexy profesionálneho pretekára, aby dokázali zvládnuť najnáročnejšie krízové situácie a aby udržali ľudí na cestách v bezpečí,” uviedol vo výhlasení Avinash Balanchandran hlava oddelenia pre výskum jazdy so zameraním na človeka.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať