Nord CE 2

OnePlus Nord CE 2 príde už 17. februára: Čakajte fantastickú cenu a omnoho viac!

Potvrdené je 65 W nabíjanie, 3,5 mm jack a podpora microSD kariet.

Čínsky výrobca OnePlus už v priebehu budúceho týždňa predstaví nový, cenovo dostupný smartfón s označením Nord CE 2. Pôjde o nástupcu minuloročného modelu Nord CE, ktorý bol dostupný aj na našom trhu. Je teda viac ako len možné, Slovensko neobíde ani jeho nová generácia.

OnePlus Nord CE 2 nie je žiadnym tajomstvom, hoci o zariadení nevieme všetko. Jeho príchod dáva do pozornosti priamo výrobca, či už na svojom webe alebo na sociálnej sieti Twitter.

Skratka „CE“ v názve znamená Core Edition. Ide o niečo ako „FE“ (Fan Edition), čím Samsung nálepkuje dostupnejšie verzie svojich vlajkových smartfónov.

Nord CE 2 používateľom ponúkne 65 W SuperVOOC nabíjanie a 3,5 mm audio jack. Tieto detaily sú potvrdené. Okrem toho sa klebetí o OLED displeji, čipsete Dimensity 900 od MediaTeku alebo trojici fotoaparátov na zadnej strane na čele so 64 Mpx snímačom obrazu.

Selfie kamera si nájde miesto v otvore v ľavom hornom rohu obrazovky. Potešiť by mala aj podpora pre microSD karty (do 1TB). Smartfón bude vzhľadom na svoju triedu pravdepodobne vyrobený z plastu. Asi budeme musieť zabudnúť aj na odolnosť voči vode či bezdrôtové nabíjanie.

TIP REDAKCIE
MIMORIADNE: Obrovský POZOR! Nové SMS-ky potichu kradnú peniaze, ak máš túto banku, spozorni!

Radi by sme na palube videli najnovší Android 12. Zariadeniam z produktovej kategórie Nord prislúchajú 2 veľké aktualizácie, resp. generácie operačného systému a 3 roky bezpečnostných záplat.

Minuloročný model Nord CE vstúpil na trh so zaujímavou cenou 299 eur, hoci za ňu ponúkol len 6 GB RAM a 128 GB úložisko. Model s 8 GB RAM-kou stál 329 eur. Strop – 12/256 GB, vyšiel záujemcu na 399 eur. OnePlus Nord CE 2 by od týchto cenových hladín odskočiť nemal.

Doplní tak hojne zastúpenú kategóriu smartfónov lákajúcich na priateľský pomer medzi cenou a obsiahnutou výbavou. Všetky detaily sa dozvieme 17. februára 2022. Kto bude chcieť viac, počkať si musí na OnePlus 10 Pro. Do európskych končín dorazí koncom marca alebo začiatkom apríla.